Jolla

 
Pamiętacie firmę Jolla, która miała ambicję pozyskać część użytkowników rynku mobilnego przy pomocy smartfona z systemem operacyjnym Sailfish? Niestety, szeroko zakrojone plany nie wyszły, ale platforma nadal się rozwija. Niedawno ukazała się aktualizacja oprogramowania, która wnosi wiele dobrego dla użytkowników.
 
Wraz z uproszczonym i pięknym nowym UI dostajemy wiele świeżych i rozszerzonych funkcji – jest to na pewno największy update oprogramowania tego systemu do tej pory! Sailfish 2.0 obsługuje zarówno smartfony jak i tablety. W sekcji „co nowego” można zobaczyć nowe funkcje, które zostały przygotowane tak, aby lepiej wykorzystać większy rozmiar ekranu.
 


 
Sailfish OS zawsze „był zasilany ludźmi”. „Podczas dojrzewania do wersji 2.0 słuchaliśmy uważnie opinie użytkowników poprzez ankiety i strony internetowe i współpracowaliśmy z naszą społecznością, aby zbudować możliwie najlepsze wrażenia użytkownika. Główne cele tej aktualizacji to ułatwienie i uproszczenie pierwszego doświadczenia z platformą i poprawa ogólnej jakości systemu operacyjnego. Oczywiście chcemy również dążyć do wzrostu jakości użytkowania Sailifsh 2.0 dla wszystkich użytkowników.
 
Jolla
 
Nowościami przykładowo są możliwość przesunięcia palcem w lewo lub w prawo, pomiędzy Home i Events, co daje efekt karuzeli. Siatka aplikacji jest szybko dostępna z dowolnego miejsca w interfejsie. Wystarczy przesunąć palcem od dolnej krawędzi ku górze.
 
Wydarzenia są teraz bogatsze i mądrzejsze, ponieważ zawierają widżet pogody z możliwością wyświetlania pięciodniowej prognozy, widżet kalendarza, a także lepszą obsługę pogrupowanych powiadomień. Pozwala to zobaczyć więcej wiadomości niż dotychczas.
Dodano również wiele innych usprawnień, jak np. przeprojektowane obrazki i animacje galerii, notatek, aplikacji kamery. Ponadto pojawiły się ulepszenia w Jolla Store, kalendarzu i aparacie. Obecnie dostępnych jest także nawet więcej opcji pozwalających na personalizację telefonu w zależności od potrzeb. Jednym z przykładów jest określenie zachowania górnej krawędzi na gest przeciągnięcia palcem.
 
Jolla
 
Jak widać, system wciąż się rozwija. Można jednak stwierdzić, że sięgną po niego tylko i wyłącznie osoby zaciekawione oryginalnymi rozwiązaniami, które będą miały dostęp do urządzeń firmy.
 
źródło: jolla, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.