HTC opublikowało kolejne wyniki finansowe. Trzeci kwartał z kolosalnymi stratami

Paweł Bilski Paweł Bilski Newsy
news-htc-wyniki-finanse

Powiedzenie, że sytuacja finansowa HTC jest skomplikowana to najłagodniejsze określenie. W ciągu ostatnich miesięcy stale jesteśmy informowani o słabych wynikach sprzedaży oraz spadkach cen akcji. Zła passa niestety trwa dalej, a podsumowanie trzeciego kwartału 2015 roku tylko to potwierdza.

HTC w trzecim kwartale  (1 lipca – 30 września) zanotowało stratę w wysokości 138 milionów dolarów. Dokładnie ten sam okres rok temu przyniósł firmie 18,5 miliona dolarów zysku. Tajwańczycy dobrze wiedzą, że sytuacja jest nieciekawa dlatego też firma ma przejść restrukturyzację (który raz już to słyszymy?). Oznacza to, że prace stracą kolejni pracownicy. Zmniejszony zostanie także budżet do działa marketingowych. HTC planuje też wykup własnych akcji co ma zaowocować zwiększeniem wiarygodności firmy.

Jak widzimy problemów HTC ciąg dalszy. Nowe modele z M9, A9 na czele nie okazały się wystarczającym sukcesem. Teraźniejsze działania producenta to chyba ostatnia opcja ratunku dla firmy. Jeśli najbliższe miesiące nie postawią producenta na nogi to prawdopodobnie HTC zostanie przejęte przez inną firmę.

Źródło: phonearena, gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy