WhatsApp

WhatsApp stara się dogonić rywali i wprowadza nowe funkcje

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

WhatsApp w końcu się obudził z letargu i wprowadza nowe funkcje. W tym przypadku nie ma jednak co liczyć na to, że będą one czymś, co diametralnie zmieni sposób korzystania z komunikatora. Przynajmniej w kwestii samej komunikacji, ale faktycznie nowość w WhatsApp może być często wykorzystywana przez użytkowników.

WhatsApp i nowe funkcje – reakcje oraz wysyłanie wiadomości

WhatsApp reakcje

Już jakiś czas temu WhatsApp testowo wypuścił funkcję dodawania reakcji emoji na wiadomości. Coś, co dostępne jest już w wielu innych komunikatorach teraz w końcu trafiło do wszystkich użytkowników. Aktualizacja została już wypuszczona, ale idzie falami, więc jeżeli jeszcze nie macie możliwości reagowania na wiadomości, to zapewne niedługo się to zmieni. Reakcji emoji jest sześć i dostęp do nich będzie po przytrzymaniu przez chwilę palcem przesłanego nam tekstu. Emoji będzie można używać także w komunikatorze na komputerach. Oprócz wprowadzenia możliwości korzystania z reakcji, WhatsApp udostępnił także kolejne ulepszenie. Tym razem mowa o tym, że użytkownicy będą mogli wysyłać pliki o większej „wadze”, ponieważ do 2 GB.

Kolejnym ulepszeniem, które wprowadziliśmy, jest możliwość wysyłania plików o wielkości nawet 2 GB naraz. Są one oczywiście w pełni zaszyfrowane. Wcześniej można było przesyłać pliki nie większe niż 100 MB, jest to więc istotna zmiana. Sądzimy, że dzięki niej małe firmy i grupy szkolne będą mogły jeszcze sprawniej współpracować. Zalecamy korzystanie z połączenia Wi-Fi podczas wymieniania się większymi plikami. Dodaliśmy też licznik, który pokazuje, ile czasu zajmie wczytanie lub pobranie danych.

WhatsApp blog

Zobacz też: Facebook rezygnuje z funkcji, z której i tak zapewne nie korzystałeś.

To jednak nie wszystko nad czym pracuje WhatsApp. Użytkownicy będą mogli dodawać teraz do czatów większą liczbę osób, a tych może być nawet 512. Ta opcja jest powoli wdrażana, więc też może się okazać, że przyjdzie nam na nią jeszcze chwilę poczekać. WhatsApp stracił sporo użytkowników, kiedy pojawiły się zawirowania w kwestii udostępniania danych Facebookowi (teraz Meta). Dalej widać, że coraz więcej osób stara się korzystać z innych komunikatorów, ale dalej WhatsApp jest jednym z popularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Źródło: WhatsApp blog

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy