ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung potwierdza sierpniową premierę Galaxy Note 10.1

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy

galaxy_note101
Samsung potwierdził dziś oficjalnie, że nowy tablet Galaxy Note 10.1 trafi do sprzedaży na całym świecie jeszcze w tym miesiącu. Od kilku tygodni było głośno o tym urządzeniu, które po debiucie na MWC 2012 na jakiś czas przepadło jak kamień w wodę, by ukazać się kilka miesięcy później w odświeżonej wersji. Zmianie uległa nie tylko specyfikacja techniczna, lecz również delikatnie zmodyfikowano design tabletu.

Galaxy Note 10.1 będzie działał pod kontrolą Androida 4.0 IceCream Sandwich wzbogaconego o autorską nakładkę TouchWiz UX. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,4 GHz, wspierany przez 2GB RAM – dzięki takiemu połączeniu całość powinna pracować niezwykle sprawnie i szybko. Samsung w oficjalnym komunikacie duży nacisk położył na uwydatnienie możliwości, jakie niesie ze sobą wbudowany stylus S-Pen oraz aplikacja S-Note, pozwalająca na błyskawiczne tworzenie urozmaiconych notatek.

Nowy Galaxy Note 10.1 pozwoli też na jednoczesne korzystanie z kilku okien, w których mogą działać oddzielne aplikacje. Więcej możliwości nadchodzącego tabletu Samsunga poznacie dzięki opublikowanej dziś oficjalnej prezentacji:

https://www.youtube.com/watch?v=qbgBxr4H59A

źródło: androidcentral.com 

Sprawdź najnowsze wpisy