eBay Polska

Niespodzianka – eBay wchodzi do Polski po raz kolejny, a co to oznacza w praktyce?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Platforma eBay ponownie otwiera się na polski rynek. Brzmi to dość dziwnie, bo przecież eBay działał już w Polsce, ale jeżeli chodzi o jego popularność, to nie była ona specjalnie duża. Już z pewnością o wiele mniejsza, niż Allegro czy Amazona, który swój start rozpoczął tak sobie, ale zdobywa coraz większą popularność. Czy ponowne wejście eBay do Polski zmieni coś w rozkładzie sił na rynku e-commerce?

eBay wchodzi do Polski raz jeszcze

eBay start Polska

Największą zmianą jaką zastosuje eBay w Polsce będzie to, że dostęp do ofert w naszym języku ma być prostszy. Firma wprowadza bowiem funkcję automatycznego tłumaczenia ogłoszeń na język polski, a i sama platforma wygląda teraz o wiele ciekawiej. Bariera językowa miała być największą przeszkodą w tym, by eBay w Polsce rozwinął skrzydła. Zmiana z pewnością ułatwi wielu użytkownikom korzystanie z serwisu, który dostępny jest w wersji dektopowej, ale także z poziomu aplikacji (Android/iOS).

W Polsce jest ponad 22 mln kupujących, dostępność internetu to około 92%, a okres pandemii zwiększył odsetek osób kupujących online. Nasza platforma jest już w Polsce od kilku lat, ale teraz będzie to dla nas nowe otwarcie i zaledwie pierwszy krok rozwojowy na tym rynku. Tłumaczenie ofert na język polski stanowiło dla nas duże wyzwanie. Sporo na tym polu udało się zrobić, ale na pewno jeszcze wiele przed nami w tej kwestii pozostało. Zmiana języka implikuje również inne rzeczy. Polacy będą mieli teraz dostęp w swoim własnym języku do portfolio dużych sprzedawców m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii, co ułatwi również kwestie logistyczne dla klientów.

Paolo Levoni, Senior Director EU Cross Border Trade

Zobacz też: Tani powerbank i ładowarka bezprzewodowa – nowości w ofercie… dyskontu.

eBay chce wskoczyć na TOP-kę

eBay start Polska

eBay startuje też z kampanią promocyjną, która ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów o tym, że na rynku pojawił się nowy gracz. Platforma ma też ambitne plany, by w ciągu najbliższych lat znaleźć się w TOP 3 najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce. Rozwój eBay w Polsce ma być przeprowadzany stopniowo, ale może z tego być coś ciekawego. Już teraz na platformie jest ponad pół tysiąca różnego rodzaju kategorii i miliony produktów wystawionych przez użytkowników. Jednocześnie platforma ma programy, które mają chronić kupujących oraz sprzedających w sieci. Istnieje także program gwarancji autentyczności, czyli potwierdzenie dla klienta, że kupuje produkt oryginalny. Sam eBay dostępny jest na 190 rynkach, więc dla sprzedających z Polski to może być faktycznie nowy sposób na dotarcie do ogromnej bazy klientów.

Źródło: eBay informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy