ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play może kupić UPC

Play kupuje UPC Polska – miliardy na stole i nowe możliwości dla klientów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play kupuje UPC Polska. Konkretnej to P4 Sp. z o.o., będąca częścią Grupy Iliad, podpisała 22 września Umowę Sprzedaży i Nabycia dotyczącą 100% udziałów w UPC Polska Sp. z o.o., które jest częścią Liberty Global plc. Umowa opiewała na całkiem wysoką kwotę, bo mowa tutaj o 7 miliardach złotych. Co się zmieni, kiedy Play już oficjalnie stanie się właścicielem UPC Polska?

Play kupuje UPC Polska

Fot. Play

Powód, dla którego Play kupuje UPC Polska jest bardzo prosty. Play chce przyśpieszyć pracę nad siecią światłowodową. Chodzi o przyśpieszenie inwestycji i o to, by operator nie został „w tyle”, kiedy konkurencja oferuje już podobne rozwiązania. Spółka chce także realizować swoje ambicje i plany, które zakładają zapewnienie łączności na terenie całej Polski, co ma przełożyć się na korzyści dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Zapewne więc pojawią się nowe oferty, ale na takie jeszcze chwilę poczekamy. Jak czytamy w komunikacie prasowym – „Transakcja podlega teraz zgodzie regulacyjnej Komisji Europejskiej”.

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce.

Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Zobacz też: Ta farba może w przyszłości zastąpić klimatyzację.

Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód.

Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy