Play UPC Polska przejęcie

Play chce kupić UPC Polska – miliardy złotych na stole i jasny powód

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląda na to, że Play faktycznie chce kupić UPC Polska, a stosowna oferta została już złożona. Play miałoby przejąć całe UPC, ale samo złożenie oferty nie oznacza, że takie przejęcie dojdzie w ogóle do skutku. Na stół wyłożono jednak miliardy złotych, więc istnieje szansa, że prowadzone rozmowy zakończą się sukcesem. No chyba, że pojawi się kolejny gracz, który przebije ofertę operatora.

Play chce kupić UPC Polska

UPC Polska przejęcie Play

Fioletowy operator, a raczej jego nowy właściciel, czyli Grupa iliad, coraz śmielej daje o sobie znać na naszym rynku. Jesienią ubiegłego roku Grupa iliad wzięła pod swoje skrzydła Play, a teraz „czai się” na UPC Polska. Powód jest prosty – Play chce konkurować z innymi operatorami, by dawać swoim klientom dostęp do szybkiego Internetu, a ma tutaj sporą konkurencję. Orange, kiedy informowało o swoich wynikach za poprzedni kwartał, mocno podkreślało, jak wielu użytkowników korzysta z ich światłowodu.

Play takiej infrastruktury jak Orange po prostu nie posiada, a budowanie jej „od zera” wiązałoby się z ogromnymi kosztami i czasem. Zważywszy na to, że Play konsekwentnie traci klientów, którzy przenoszą się z usługami mobilnymi do innych operatorów, musi szukać nowych miejsc, gdzie ich przyciągnie. Skorzystanie z istniejącej infrastruktury jest dobrym pomysłem i wygląda na to, że Grupa iliad upatrzyła sobie na ten cel UPC. Kwota oferty jest niebagatelna, bo 7,3 miliarda złotych.

Zobacz też: Samochód sam wezwał policję na miejsce wypadku.

Niedawno otrzymaliśmy niewiążącą ofertę od Iliad dotyczącą nabycia 100 proc. naszej działalności UPC Polska po cenie równej 9,3-krotności skorygowanej EBITDA prognozowanej na 2021 rok, co odzwierciedla wartość przedsiębiorstwa wynoszącą 7,3 mld zł.

Komunikat Liberty Global, właściciela UPC Polska.

Czy dojdzie do zakupu UPC Polska przez Play? Trudno tutaj jeszcze wyrokować, bo niewykluczone, że do walki o UPC Polska stanie także T-Mobile. Grupa iliad ma poinformować o wynikach prowadzonych rozmów.

Źródło: Bankier / Play biuro prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy