wikipad1
Ilość dostępnych na rynku tabletów z Androidem sprawia, że mamy możliwość ogromnego wyboru – począwszy od wielkości ekranu, na szczegółach specyfikacji technicznej skończywszy. Nowi producenci by przebić się swoimi urządzeniami przez gąszcz tabletów, które już dostępne są w sprzedaży muszą zaoferować atrakcyjną cenę, bądź też świeży pomysł.

Twórcy tabletu Wikipad zdecydowali się na opracowanie urządzenia dedykowanego graczom. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim przy okazji tegorocznych targów CES, lecz było to kilka miesięcy temu. W ostatnich dniach przedstawiono aktualną specyfikację techniczną Wikipada. Jego sercem będzie czterordzeniowa Tegra 3 wspierana przez 1GB RAM, a urządzenie zaoferuje 16 GB pamięci wewnętrznej. Ekran tabletu ma mieć przkątną 10.1″ i rozdzielczość 1280×800. Domyślną wersją systemu operacyjnego ma być Android 4.1 Jelly Bean.

Tym, co wyróżnia Wikipad spośród innych urządzeń w tej kategorii jest fakt, że będzie można dokupić do niego specjalną nakładkę wyposażoną w zestaw przycisków ułatwiających granie na tablecie. Jej montaż będzie bardzo prosty, więc w razie potrzeby można ją też szybko zdjąć i korzystać z Wikipada jak z normalnego tabletu.

źródło: ubergizmo.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski