YouTube Gaming już był. Czas na Google Games Streaming!

Jędrzej Markiewicz Jędrzej Markiewicz Newsy
google games

Jak widać Google nie zamierza zakończyć ekspansji streamingowej jedynie na komputerach osobistych. Po oddaniu do użytku publicznego YouTube Gamingu i jego miłym przyjęciu przez graczy było jasne, że firma pofatyguje się, by pójść o krok dalej. Tak też wkrótce się stanie, tym razem jednak posłuży do tego nieco inna aplikacja.

Kiedyś w ogóle nie byłem zainteresowany korzystaniem z Google Play Games z jednego prostego powodu – aplikacja nie przyciągała niczym konkretnym. Osiągnięcia i postępy w grze i tak działały niezależnie od niej, a jedyną użyteczną funkcją było porównywanie wyników ze znajomymi w sieci. Sytuacja jednak uległa zmianie, gdy wszelkie sukcesy generowane w grze przeniesiono właśnie na tę platformę, dodając możliwość zapisu stanu gry w chmurze. Ten świadomy zabieg miał jeden prosty cel – rozpopularyzować aplikację na tyle, by rzeczywiście była nieodłącznym elementem każdego mobilnego gracza. Spójrzcie, co udało się wyciągnąć z plików źródłowych najnowszej aktualizacji 3.3 redaktorom z Android Police! [GALERIA]

Ewidentnie widzimy tutaj przyciski, które niebawem zostaną zastosowane w aplikacji. To już nie pierwszy raz, kiedy Google planując dodać coś do swojej aplikacji, zostawiło ślady testów w plikach źródłowych. Wcześniej aktualizując Google Play Services oczom użytkowników ukazał się niedziałający Android Pay. Świadoma polityka firmy, by wytworzyć rozgłos dookoła aplikacji, czy po prostu kolejne niedopatrzenie?

Najnowszą aktualizację Gier Google Play możecie pobrać już teraz w Sklepie. Jeżeli jednak nie widzisz dostępnego uaktualnienia dla swojego urządzenia, możesz również skorzystać z wersji APK.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy