Głośne przejęcie Motoroli przez Google 15 sierpnia ubiegłego roku wzbudziło sensację w sieci. Mimo, iż od początku większość osób doskonale zdawała sobie sprawę, że zakup koncernu z Mountain View wiąże się wyłącznie z nabyciem dość cennych patentów to dużą część osób nurtowało pytanie czy gigant w tym wypadku nie przepłacił?

Teraz mamy odpowiedź na to pytanie. Dla przypomnienia Google zapłaciło 12,5 miliarda dolarów za spółkę Motorola Mobility, natomiast patenty mające bronić Androida w sporach sądowych wyceniono na 5,5 miliarda dolarów. Jak zatem widać przejęcie to było mało opłacalne (jeżeli patrzymy wyłącznie na kwestie finansowe). Nadal też nie wiadomo co firma Larry’ego Page’a zamierza dalej zrobić z przejętą spółką. Dość prawdopodobnym scenariuszem jest dalszy podział Motoroli i sprzedaż najmniej rentownych działów.

Patrick Pichette z Google’a napisał tylko:

Jasne jest to, że każdy powinien spodziewać się zmian, ale nie mamy dziś nic więcej do zakomunikowania”.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.