BS4A0143

 

 

Słaba sprzedaż ostatnich smartfonów i phabletów firmy Samsung sprawia, że ten producent otwiera się coraz bardziej na konkurencyjne urządzenia z systemem Android. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że nowy, inteligentny zegarek tej firmy – Gear S2 – będzie współpracował ze smartfonami wielu firm. Teraz koreański producent udostępnia na wszystkie urządzenia z Androidem swoją aplikację S Health – jeden ze sztandarowych programów na smartfonach Galaxy.

 

 

samsung-app-shealych

 

 

S Health to program, który zajmuje się pomiarem naszej aktywności. Korzystać z niego możemy nie tylko za pomocą różnorakich smartwatchy, inteligentnych opasek, ale także z użyciem smartfonu. Główne cechy aplikacji to:

 

  • monitorowanie przebytych odległości
  • wspiera czujniki pracy serca
  • może współpracować z innymi aplikacjami, urządzeniami smart – zbiera z nich informacje i prezentuje na jednym ekranie
  • do działania wymagany jest Android 4.4 KitKat lub nowszy, w przypadku urządzeń Samsunga wspierane są tylko nowsze od Galaxy S3

 

Aplikacja jest już dostępna do pobrania ze sklepu Google Play. Nie wiemy czy udostępnienie tego asystenta aktywności fizycznej to jednorazowe działanie Samsunga, czy też może początek otwarcia się firmy na użytkowników, którzy z różnych względów wolą sprzęt konkurencji, ale chcieliby móc skorzystać z ciekawych aplikacji tej firmy, których przecież nie brakuje – jak choćby Snote – świetny notes, który dostępny jest póki co tylko na urządzeniach tego producenta.

 

Waszym zdaniem Samsung powinien udostępniać swoje aplikacje dla urządzeń konkurencji?

 

 

 Źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg