youtube gaming twitch

 

 

W sierpniu Google postanowiło nawiązać otwartą konkurencję z serwisem Twitch – jak dotąd najpopularniejszą usługą transmisji gier na żywo. Pojawiła się w ramach serwisu wideo Youtube możliwość transmitowania na żywo gier wideo. Jak dotąd jest to jednak możliwe wyłącznie z poziomu komputera PC. Od jakiegoś czasu wiemy, że taką możliwość otrzymają także posiadacze konsoli PS4 firmy Sony – ma to mieć miejsce wraz z pojawieniem się oprogramowania systemowego w wersji 3.0.

 

Nie będą to jednak jedyne urządzenia, które umożliwią transmisję na żywo z gier – wkrótce bowiem tę funkcję mają dostać także smartfony z systemem Android. Informację o planach rozszerzenia dostępności usługi w najbliższym czasie została przekazana podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show. Funkcja na Androidzie zostanie wprowadzona wraz z japońską wersją YouTube Gaming. Decyzja o premierze w Japonii może wydawać się dziwna, ale to jednak w Japonii jest największy rynek gier mobilnych i firma Google chce po prostu skorzystać z panujących tam trendów. Można się jednak spodziewać, że usługa ta opuści Japonię i pojawi się też na wielu innych rynkach, w tym europejskim. Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie będzie działać Youtube Gaming na smartfonach, jaka będzie rozdzielczość i funkcjonalność narzędzia. Więcej informacji powinniśmy jednak otrzymać bliżej dnia premiery.

 

Przed YouTube Gaming jeszcze z całą pewnością długa droga do osiągnięcia pozycji zbliżonej do tej, jaką ma obecnie główny konkurent – Twitch. Otwarcie usługi na urządzenia mobilne, które choć nie oferują takich gier jak konsole, czy PC zdobyły sporą popularność wśród graczy może przyspieszyć przejmowanie rynku transmisji gier przez Google.

 

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg