Hyundai z impetem atakuje rynek samochodów elektrycznych

2 minuty czytania
Komentarze

Południowokoreański producent samochodów ma bardzo ambitny plan. Hyundai zamierza w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzić na rynek pojazdów elektrycznych ogromną ilość nowych modeli. Każdy z nich ma być w pełni zelektryfikowany.

Hyundai nie boi się elektryczności

hyundai ioniq 5 rebirth zuzyty elektryczny samochod

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami producent samochodów — Hyundai chce wprowadzić na rynek aż siedemnaście nowych modeli pojazdów do końca 2030 roku. Cały plan ma w zamyśle wzmocnienie i poszerzenie oferty południowokoreańskiej firmy, ale także dogonienia konkurencji, która całą parą poszła w tworzenie samochodów w pełni elektrycznych.

Zobacz też: Test Hyundai Ioniq 5 z cyber-lusterkami!

Jaehoon Chang, który piastuje stanowisko dyrektora generalnego w koncernie Hyundai, o powyższym planie poinformował inwestorów podczas jednej z ostatnich konferencji. Ze wspomnianych siedemnastu modeli jedenaście będzie sprzedawanych pod szyldem Hyundaia, natomiast pozostałe sześć już jako marka Genesis Motors. Dla osób niezaznajomionych ze strukturami firmy — Genesis powstał w 2015 roku z ramienia Hyundaia jako luksusowy producent samochodów.

Dyrektor koncernu w rozmowach zdradził jeszcze, że Koreańczycy planują zainwestować około 16 miliardów dolarów w swoją linię produkcyjną. Wszystko to ma na celu stworzenie warunków umożliwiających tworzenie szerszej gamy samochodów elektrycznych. W koszta przedsięwzięcia wlicza się między innymi wybudowanie nowych fabryk skoncentrowanych na produkowaniu tylko i wyłącznie pojazdów elektrycznych.

Zobacz też: Biden wyjaśnił Chinom, co się stanie, jeśli te pomogą Rosji ominąć sankcje na nowe technologie

Kolejne wyliczenia Jaehoon Changa informują nas o tym, że Hyundai chce do końca 2030 roku sprzedawać średnio 1,87 miliona zelektryfikowanych samochodów rocznie. Niestety na chwilę obecną nie znamy dokładnych szczegółów dotyczących siedemnastu modeli, które w najbliższym czasie pojawią się na rynku. Co ciekawe mimo tego, że kwota 16 miliardów dolarów przeznaczonych na rozwój tej gałęzi produkcyjnej wydaje się ogromna, według analityków wcale nie jest to aż tak niebotyczna suma. Dla porównania Toyota na podobne przedsięwzięcia przeznaczy wkrótce 70 miliardów dolarów. General Motors natomiast w latach 2020-2025 na produkcję samochodów elektrycznych wydało kwotę 35 miliardów dolarów!

Źródło: Engadget

Motyw