samsung-foldable-tablet-smartphone-concept-620x390

Coraz więcej słyszymy głosów o tym, jakoby Samsung w przyszłym roku zaprezentował nam już w pełni zginalnego smartfona. Aktualnie na rynku nie ma jeszcze takich modelu i zapowiada się, że to właśnie koreański producent wypuści pierwszy taki model. Wszystko zapowiada się niezwykle interesująco, lecz wciąż okryte jest to nutą tajemnicy. Sprawdźmy więc, jak taki smartfon może być zbudowany.

 

Oczekiwanie na innowacyjnie zbudowanego smartfon od Samsunga to jedno, natomiast zastanawianie się nad jego konstrukcją to drugie. W Sieci można znaleźć dwie wersje, na których może być oparty ten pomysł. Pierwsza zakłada w miarę tradycyjny i znany przez nas sposób, jaki zastosowano w dawnych telefonach z klapką. Widzimy zatem w pełni zginalny ekran oraz specjalnie skonstruowany mechanizm pozwalający na zamknięcie go.

 

 

Drugi typ zbliżony jest do tego, jaki możemy znaleźć w laptopach. Trudno jednak stwierdzić, który z nich okaże się lepszy w codziennym użytkowaniu i na który z nich zdecyduje się Samsung. Każdy z tych sposobów ma niezaprzeczalne plusy i minusy, możemy wrócić do ery telefonów z klapką bądź pozostać przy mechanizmach wykorzystywanych w komputerach.

 

 

Jeden z renderów właśnie tak przedstawia wygląd urządzenia charakteryzującego Project Valley. Pierwszego modelu możemy oczekiwać już na początku przyszłego roku.

 

patent samsung render

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.