google play 5.9 aktualizacja miniaturki zrzuty ekranu

 

Mogłoby się wydawać, że dzisiaj Internet ma każdy i to w nieograniczonej ilości. W wielu krajach tak jest, powoli także i u nas można znaleźć atrakcyjne pakiety u operatorów, które pozwalają nie martwić się limitami. Jednak to rynki rozwijające się są najważniejsze dla zarobków wielkich firm.

 

Najlepszym przykładem takiego marketu dla wielu producentów są Indie, gdzie liczą się tylko tanie smartfony mające za zadanie wyprzeć tzw. „feature-phone’y”. Jednak tutaj każdy jeden megabajt połączenia internetowego jest ważny i Google razem z aktualizacją sklepu Play do wersji 5.9 nie będzie ładował zrzutów ekranu danych aplikacji. Może to dla nas nie wydawać się ogromną oszczędnością, ale w rzeczywistości, gdy zbierzemy tak kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt przejrzanych pozycji w sklepie to w rezultacie otrzymamy całkiem pokaźny wynik. Mimo wszystko, co z tymi, co nie chcą oszczędzać i klikać w poszczególne miniaturki, aby je załadować? Wystarczy być w zasięgu sieci LTE lub po prostu być podłączonym do sieci WiFi – tacy użytkownicy, według Google, już nie muszą oszczędzać.

 

Drobna zmiana, ale doskonale pokazuje jak zmienia się rynek – kiedy sprzedaż liczyła się głównie w USA czy też Europie to nie było mowy o oszczędnościach. Dzisiaj liczą się wspomniane Indie czy też Brazylia toteż każdy grosz jest bardzo ważny. Jak Wy widzicie w tym zestawieniu nasz kraj?

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.