PiGear Nano dla Raspberry Pi Compute Module 4

PiGear Nano: niech nazwa Was nie zwiedzie! Ta płyta główna dla Raspberry Pi jest olbrzymia!

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

PiGear Nano to płyta główna dla Raspberry Pi Compute Module 4, czyli malinki pozbawionej standardowych złączy dedykowanej projektom, w któych duże rozmiary są przeszkodą. Rzeczone PiGear Nano wbrew nazwie jest olbrzymie jak na moduł dla malinki — mowa tu o wymiarach typowych dla płyty głównej ITX. W tym przypadku za dużymi wymiarami idzie także bogaty zestaw portów, dzięki któremu przerobienie tej malinki na pełnoprawnego PC będzie o wiele przyjemniejsze, niż przy standardowej, mocno okrojonej pod tym względem wersji Raspberry Pi 4B

PiGear Nano dla Raspberry Pi Compute Module 4

PiGear Nano dla Raspberry Pi Compute Module 4

PiGear Nano jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ma zamiar korzystać z Raspberry Pi jako komputera PC, ale drażni go zbyt mała liczba portów USB w Raspberry Pi 400. Moduł Compute Module jest wyposażony w łączność Wi-Fi, gigabitowy Ethernet, gniazdo mini PCIe dla modułu LTE oraz gniazdo karty SIM. Jest też złącze NVME dla dysku SSD, a odpowiedni moduł Compute Module daje także gniazdo micro SD. Liczba złączy HDMI została zredukowana do jednego, ale nadal masz do dyspozycji interfejsy MIPI dla wyświetlacza i kamery. Znalazł się także port Ethernet.

Zobacz też: Huawei stawia Szwecję przed sądem – przyczyną technologia 5G

Zwieńczeniem zestawu jest bateria aż ośmiu portów USB 3.0, dzięki którym podłączanie zewnętrznych akcesoriów będzie banalnie proste. Każdy z portów jest połączony z diodą LED, dzięki czemu można stwierdzić, czy podłączone do niego urządzenie jest aktywne. Zasilanie jest dostarczane przez dodatkowe dwuportowe wejście DC, ponieważ port USB-C nie zapewnia wystarczającej ilości energii do inicjalizacji dysku SSD. Zwykłe GPIO Pi jest dostępne poprzez zielony blok, który wystaje poza obudowę, a z tyłu znajduje się programowalny czerwony, żółty i zielony wskaźnik LED. Całość została wyceniona na 200 USD, czyli około 800 złotych + VAT.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy