PiGear Nano dla Raspberry Pi Compute Module 4

PiGear Nano: niech nazwa Was nie zwiedzie! Ta płyta główna dla Raspberry Pi jest olbrzymia!

2 minuty czytania
Komentarze

PiGear Nano to płyta główna dla Raspberry Pi Compute Module 4, czyli malinki pozbawionej standardowych złączy dedykowanej projektom, w któych duże rozmiary są przeszkodą. Rzeczone PiGear Nano wbrew nazwie jest olbrzymie jak na moduł dla malinki — mowa tu o wymiarach typowych dla płyty głównej ITX. W tym przypadku za dużymi wymiarami idzie także bogaty zestaw portów, dzięki któremu przerobienie tej malinki na pełnoprawnego PC będzie o wiele przyjemniejsze, niż przy standardowej, mocno okrojonej pod tym względem wersji Raspberry Pi 4B

PiGear Nano dla Raspberry Pi Compute Module 4

PiGear Nano dla Raspberry Pi Compute Module 4

PiGear Nano jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ma zamiar korzystać z Raspberry Pi jako komputera PC, ale drażni go zbyt mała liczba portów USB w Raspberry Pi 400. Moduł Compute Module jest wyposażony w łączność Wi-Fi, gigabitowy Ethernet, gniazdo mini PCIe dla modułu LTE oraz gniazdo karty SIM. Jest też złącze NVME dla dysku SSD, a odpowiedni moduł Compute Module daje także gniazdo micro SD. Liczba złączy HDMI została zredukowana do jednego, ale nadal masz do dyspozycji interfejsy MIPI dla wyświetlacza i kamery. Znalazł się także port Ethernet.

Zobacz też: Huawei stawia Szwecję przed sądem – przyczyną technologia 5G

Zwieńczeniem zestawu jest bateria aż ośmiu portów USB 3.0, dzięki którym podłączanie zewnętrznych akcesoriów będzie banalnie proste. Każdy z portów jest połączony z diodą LED, dzięki czemu można stwierdzić, czy podłączone do niego urządzenie jest aktywne. Zasilanie jest dostarczane przez dodatkowe dwuportowe wejście DC, ponieważ port USB-C nie zapewnia wystarczającej ilości energii do inicjalizacji dysku SSD. Zwykłe GPIO Pi jest dostępne poprzez zielony blok, który wystaje poza obudowę, a z tyłu znajduje się programowalny czerwony, żółty i zielony wskaźnik LED. Całość została wyceniona na 200 USD, czyli około 800 złotych + VAT.

Źródło: Tomshardware