google-nexus-7

Od momentu swojej premiery na Google I/O, Nexus 7 zdobył ogromną popularność. Nierzadko dochodzi do sytuacji, że liczba zamówień przekracza faktyczne stany magazynowe.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Początkowo Google zapowiadało, że tablet będzie sprzedawany tylko i wyłącznie za pośrednictwem sklepu Google Play. Tablet tymczasem wkroczył do Anglii – już w tym momencie widać, że strategia Google niestety prawdopodobnie minie się z rzeczywistością. Nexusa można bowiem zakupić w dwóch angielskich sklepach internetowych – PC World i Currys.

google-nexus-7-2 

Wygląda na to, że sugerowana przez Google cena 199 USD niestety może być tylko marzeniem. Wraz z postępującą ekspansją tabletu do sklepów niezależnych od Google, kwota ta może wzrosnąć w zależności od kraju. Można przypuszczać, że niestety w Polsce na magiczne 199 USD nie mamy co liczyć, bowiem importerzy za sam fakt sprowadzenia wystarczającej ilości towaru na pewno dorzucą swoje trzy grosze. Miejmy jednak nadzieję, że Google i ASUS wspólnie obmyślą lepszą strategię marketingową swojego dzieła.

Źródło: androidtablets
Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.