Face ID maseczka iOS 15.4

Face ID w maseczce – iOS 15.4 przyniesie długo wyczekiwaną zmianę

2 minuty czytania
Komentarze

Apple testuje możliwość korzystania z Face ID w maseczce, a przynajmniej taka opcja pojawiła się w wersji beta iOS 15.4. Sama funkcja była zapowiadana już jakiś czas temu, ale dalej użytkownikom iPhone’ów przyjdzie na nią trochę poczekać. Mimo wszystko to dobra wiadomość, ponieważ noszenie maseczki w niektórych miejscach dalej jest wymagane, a przy płatnościach funkcja odblokowania może być przydatna.

Face ID w iOS 15.4 – odblokowanie smartfona w maseczce

Face ID maseczka iOS 15.4
Fot. MacRumors

Wersja beta nowego iOS trafiła już do testerów i ci zauważyli, że pojawiła się tam nowa funkcja. Dodajmy taka, która była wyczekiwana od dawna. Kiedy wybuchła pandemia i pojawił się obowiązek noszenia maseczek nagle okazało się, że odblokowywanie z wykorzystaniem Face ID nie działa. Co jest oczywiście logiczne, ponieważ twarz użytkownika jest wtedy w większości zasłonięta. Apple w końcu jednak wprowadzi poprawki do Face ID, które pozwolą na korzystanie z funkcji w maseczce na twarzy.

Nowa funkcjonalność będzie działała jednak trochę gorzej, a raczej mniej pewnie, niż Face ID bez maseczki. Skanowany bowiem będzie inny fragment twarzy (oczy i czoło), więc jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa czy trafności rozpoznawania twarzy to Apple informuje, że lepiej mimo wszystko korzystać z normalnej wersji. Niby oczywiste, ale takie informacje pojawić się muszą. Do tego korzystając z Face ID w maseczce nie można korzystać jednocześnie z okularów przeciwsłonecznych. Za to można będzie dodać zwykłe okulary korekcyjne, z których korzysta się na co dzień.

Zobacz też: Jak połączyć telefon ze Smart TV?

Ostatnio pojawiła się wersja iOS 15.3, o której szerzej pisał dla Was Mateusz. Na iOS 15.4 przyjdzie więc użytkownikom iPhone’ów jeszcze trochę poczekać. Jeżeli Face ID w maseczce będzie działało dobrze, to może wiele ułatwić. Szczególnie przy płatnościach w sklepach, gdzie odblokowanie smartfona będzie koniecznością, jeżeli nie posiada się Apple Watch.

Źródło: MacRumors

Motyw