Samsung pokazał czytnik linii papilarnych dla kart płatniczych

Samsung stworzył czytnik linii papilarnych dla kart płatniczych – nikt nam już nie podejrzy PIN-u?

1 minuta czytania
Komentarze

Wpisywanie PIN-u przy zakupach jest dość uciążliwe. Zwykle sprowadza się to do wpisywania kodu, którego nikt poza nami nie powinien widzieć na terminalu, kiedy jesteśmy otoczeni przez tłum obcych ludzi. Nie wygląda to jak najbezpieczniejsza metoda płatności i nic dziwnego, że co bardziej ostrożni wolą korzystać z alternatyw pod postacią BLIK-a. Koreański gigant ma jednak pomysł jak sprawić, aby płatność kartą była bezpieczna jak nigdy przedtem.

Samsung pokazał czytnik linii papilarnych dla kart płatniczych

Samsung pokazał czytnik linii papilarnych dla kart płatniczych

Samsung zaprezentował coś, co nazywa pierwszym w branży układem scalonym z zabezpieczeniem odcisków palców (IC) dla kart płatniczych. Układ S3B512C odczytuje informacje biometryczne za pomocą czujnika linii papilarnych, przechowuje i uwierzytelnia dane za pomocą odpornego na manipulacje elementu zabezpieczającego (SE) i analizuje je za pomocą bezpiecznego procesora. Choć pierwotnie zaprojektowany dla kart płatniczych, może być również używany do identyfikacji studentów lub pracowników, członkostwa lub dostępu do budynku.

Zobacz też: Allegro przechowa, spakuje i wyśle paczkę za Ciebie – pełną parą startuje OneFulfillment

Układ ten usuwa potrzebę wpisywania kodu PIN podczas większych zakupów. Co więcej, wykorzystuje technologię anti-spoofing do blokowania metod oszustw, takich jak sztuczne odciski palców. Rozwiązanie jest zgodne z najnowszymi specyfikacjami bezpieczeństwa Mastercard dla kart płatniczych, a także z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa (CC EAL 6+) dla ochrony aktywów o wysokiej wartości przed zagrożeniami. 

Źródło: Engadget

Motyw