ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google zmienił logo!

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Newsy
google logo animated

Żegnamy się ze starym wyglądem Google! Tamar Yehoshua, człowiek odpowiedzialny za Product Managament, postanowił wraz z datą 1.09.2015 przedstawić światu nowe logo firmy. Zaprojektowano wszystko: napis, jednoliterowe logo, animacje oraz barwy poszczególnych liter. Powód był jeden – pokazanie, że Google ewoluuje, zmienia się i jest dla jego użytkowników pewną renomą. Oprócz tego takie posunięcie jest dla nas czymś jeszcze – zwiastunem nadchodzących przemian, które szykują programiści Androida.

googles-new-logo-5078286822539264.2-hp

Animacja którą widzicie powyżej pojawi się teraz zawsze, gdy odwiedzicie stronę Google. W liście otwartym do użytkowników wspominany Yehoshua pisze:

 Dlaczego robimy to teraz? Dawno, dawno temu Google było miejscem, które odwiedzaliście z jednego urządzenia — komputera PC. Dzisiaj korzystacie z produktów Google z użyciem wielu platform, aplikacji i urządzeń — czasami wszystkich tego samego dnia. Oczekujecie, że Google pomoże Wam zawsze i wszędzie gdy go potrzebujecie, niezależnie czy korzystacie z telefonu, telewizora, zegarka, deski rozdzielczej w swoim aucie czy, tak, także komputera PC!

Przekaz Google jest jasny i prosty – nie jesteśmy już jedynie wyszukiwarką internetową, która powstała przed laty. Jesteśmy wielowymiarowym, „międzyplatformowym” koncernem, który zrobi wszystko, by poszerzać swój asortyment na masę urządzeń codziennego użytku. Wcale nie byłbym zaskoczony, gdyby firma niebawem planowała przenieść się na pralki, lodówki, mikrofale i wszystko, czym można byłoby w jakiś sposób zdalnie sterować. Dziś to może tylko dziwnie brzmiące science-fiction rodem z powieści Stanisława Lema – ale plan wdrożenia na rynek takich urządzeń pojawiał się już wielokrotnie. I kiedyś w końcu się ziści, patrząc na postępującą technologizację. Wszak, czy nasi dziadkowie i ojcowie patrząc na wysłużonego Rubina z małym wyświetlaczem i wielkim „tyłem” spodziewali się kiedykolwiek, że powstanie Internet i będzie można stworzyć SmartTV?

new google logo-1-s43434

PS Pamiętajmy, że przede wszystkim wczorajszy 1 Września to dla nas – Polaków – bardzo ważna data, ze względu na niemiecką agresję na Polskę. Cześć i chwała bohaterom, którzy swoją patriotyczną postawą pokazali co to znaczy kochać, walczyć i umierać za kraj!

Sprawdź najnowsze wpisy