PolCard Go 1000 użytkowników

PolCard Go ma ponad 1000 użytkowników — ta apka zastępuje terminal płatniczy

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Aplikacja PolCard Go ma ponad 1000 użytkowników. Narzędzie jest wykorzystywane przez firmy w czasie zwiększonego zapotrzebowania na płatności zbliżeniowe. Dzięki niemu nie ma potrzeby korzystania z tradycyjnych terminali płatniczych.

PolCard Go z ponad 1000 użytkowników — jak działa ta aplikacja?

źródło: Polcard

Aplikację PolCard Go stworzył Fiserv, globalny dostawca technologii płatniczych. Rozwiązanie sprawia, że przedsiębiorca może przyjmować płatności zbliżeniowe na własnym smartfonie lub tablecie. Aplikacja umożliwia akceptowanie płatności na dowolną kwotę. W przypadku transakcji, których wartość przekracza 100 zł, można wpisać kod PIN bezpośrednio na ekranie urządzenia sprzedawcy. Kupujący ma możliwość otrzymania potwierdzenia transakcji na swój adres e-mail.

Co z bezpieczeństwem? Przy podawaniu PIN-u, po każdym wciśnięciu cyfry zmieniają swoją kolejność, tak, by osoba postronna nie mogła zidentyfikować kodu. Poza tym autoryzacja nie różni się od tej, która ma miejsce w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego. Transakcje są autoryzowane zgodnie ze standardami, które obowiązują w MasterCard i Visa. Obie te organizacje wyraziły zgodę na używanie ich kart z aplikacją PolCard Go.

Czytaj także: Poznaj absolutnie wszystkie Usługi Google – znasz każdą z nich?

Co ważne, zarówno urządzenia sprzedawcy, jak i kupującego, muszą posiadać włączone NFC. Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play i można z niej korzystać na smartfonach i tabletach z systemem Android 8.1 lub nowszym. Przedsiębiorcy mogą korzystać z PolCard Go za darmo w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

źródło: Fiserv / Business Wire, zdjęcie główne: Polcard

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy