ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
niewidzialne słuchawki Noveto N1

Rewolucja w sprzęcie audio — poznajcie „niewidzialne słuchawki” Noveto N1

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Spośród wielu nowinek zaprezentowanych na CES 2022 szczególnie ciekawe wydają się niewidzialne słuchawki Noveto N1. Okazuje się, że można dostarczać dźwięk do ucha zupełnie bezprzewodowo. Nie chodzi tu tylko o pozbycie się kabla, ale również jakiegokolwiek urządzenia, które użytkownik musi mieć w uchu.

Noveto N1, czyli „niewidzialne słuchawki”

fot. Noveto

Nowinkę zaprezentowaną na targach CES tak naprawdę można bez problemu zobaczyć gołym okiem. W dodatku z wyglądu przypomina ona raczej soundbara. Skąd zatem określenie niewidzialne słuchawki? Noveto N1 wykorzystuje technologię kształtowania wiązki do tworzenia dźwięku, który można usłyszeć bez noszenia słuchawek. W przeciwieństwie do wszelkich głośników i soundbarów dostępnych na rynku, emitowany dźwięk jest jednak słyszalny tylko przez użytkownika sprzętu. Inne osoby, nawet jeśli są w tym samym pomieszczeniu, dźwięku już nie słyszą.

Noveto N1 przesyła ultradźwięki w taki sposób, że mamy wrażenie podobne do tego, gdy słuchamy np. muzyki na słuchawkach. Urządzenie ma zapewniać trójwymiarowy dźwięk przestrzenny. Noveto N1 jest również wyposażony w specjalne czujniki pozwalające rozpoznać naszą twarz i sprawić, że dźwięk dotrze do naszych uszu wtedy, gdy np. się odwrócimy.

Czytaj także: Pierwsza stal nierdzewna zwalczająca koronawirusa — trwają prace

Tego typu sprzęt może znaleźć zastosowanie w biurach. Pracownicy nie musieliby nosić tradycyjnych słuchawek przez wiele godzin, co potrafi być męczące, a mimo to w biurze nie panowałby duży hałas. Wg. Noveto wystarczy, że popatrzymy na urządzenie, a ono rozpozna naszą twarz i nawiąże z nami kontakt. Niestety nie wiadomo jeszcze, ile ten sprzęt ma kosztować.

źródło: TechRadar

Sprawdź najnowsze wpisy