ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Usługi Google Play zaktualizowane do wersji 8.1 – co nowego?

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Aplikacje
Google-Play-services - uslugi google play -2323

Bez tego wiele aplikacji odmówi nam posłuszeństwa i będzie niepoprawnie działała, lub w ogóle się nie włączy. Część powiadomi, że nie będzie działać prawidłowo, ale działa perfekcyjnie. Pozostałym ich obecność nie robi żadnego znaczenia. Mowa oczywiście o Usługach Google Play, które otrzymały właśnie aktualizację do wersji 8.1, a wraz z nią jedną, wydawać by się mogło, mało spektakularna nowość.

Stworzono podstawy do działania Android Pay. Do tej pory funkcją płatniczą w telefonie była usługa Wallet. Dzięki niej mogliśmy płacić za aplikacje w Sklepie, wysyłać pieniądze do innego użytkownika z kontem Google, a także płacić w marketach przy pomocy NFC (nie we wszystkich krajach). Zatem czym będzie nowy sposób płatności? Przede wszystkim nie zaledwie kolejną aplikacją, a strukturą wbudowaną w system operacyjny. Dzięki temu powinna działać niezależnie od Usług Google, a co więcej obsługiwać czytnik linii papilarnych i zawierać wiele innych, dodatkowych zabezpieczeń przed złodziejami.

płatność-kartą-pay-12321

Chociaż dodanie Android Pay w przyszłości może wiązać się z poważnymi zmianami w płatnościach na świecie, nie stanie się to na pewno niebawem. Opcja nie działa jeszcze prawidłowo, ponieważ Google nie udostępnił systemu, który sklepy musiałyby zastosować u siebie, by z funkcji można było korzystać. Dlatego też bardziej innowacyjny wydaje się Samsung Pay – który korzysta z systemu obecnych terminali i może być wprowadzony z miejsca. Oprócz tego, mimo, że usługa się pojawiła, zniknie po jej wybraniu (jeśli zaktualizujecie usługi na pewno wam się wyświetli jako opcja do wyboru przy płatnościach tap&pay – zdjęcie poniżej). Myślicie, że długo przyjdzie nam jeszcze czekać na nadchodzącą „rewolucje”?

android pay-435345345

Sprawdź najnowsze wpisy