Eksplodujący OnePlus One – kolejny smartfon, który źle zniósł ładowanie

Łukasz Pająk Newsy 2015-08-30

oneplus one 1+1 splonal eksplozja wybuch 3324342

Smartfony to zaawansowane urządzenia elektroniczne, które – wbrew pozorom – mogą okazać się tykającą bombą. Oczywiście jest to przypadek jeden na milion, jak nie rzadszy. Jednak coraz wydajniejsze telefony, coraz bardziej wysilone poszczególne podzespoły, a wciąż zasilane przez te same akumulatory.

To z pewnością nie pierwszy news u nas, którego głównym tematem jest wybuchający smartfon. Tym razem pechowcem okazał się jeden z użytkowników OnePlus One, a więc zeszłorocznego „pogromcy flagowców”. Scenariusz jest ten sam: urządzenie ładowane i położone przy łóżku – oczywiście niedaleko głowy. Jak pisze sam posiadacz wybuchowego egzemplarza, z samego rana został obudzony przez swąd spalenizny i ujrzał swojego smartfona w płomieniach. Oto, co zostało z 1+1:

Przyczyny wybuchu? Podobno urządzenie nie zostało przykryte żadną poduszką, a więc o odcięciu chłodnego powietrza nie ma mowy. W takim razie nieoryginalna ładowarka? Niestety, ale o tym nigdzie nie ma mowy, więc to może być powód. Także jedną z możliwych przyczyn może być uszkodzenie zabezpieczeń, które odcinają dopływ prądu, gdy akumulator zostanie naładowany. Spowodowane przeciążenie sprawiło, że całość najzwyklej w świecie wybuchła i stanęła w płomieniach.

Oczywiście nie zalecamy kłaść swoich urządzeń mobilnych w pobliżu łóżka, gdyż nigdy nie wiemy czy rano nie obudzi nas pożar, tak jak w powyższym przypadku. Ładowanie smartfona przez noc jest bardzo popularne, ale pokazuje, że w skrajnych przypadkach może również okazać się tragiczne. W takim razie czy Wy stosujecie się do tych zasad?

źródło: gadgetraid • Cholera, zawsze ładuje telefon w nocy 30cm od głowy a jak film na YT dobrze mnie uśpi to nawet pod poduszką…

 • Paweł Piotrowski

  a to nie przypadkiem jakas nowa generacja SD810 ? Kappa

  • Maciej Szkudlarek

   A od kiedy 1+1 ma snapa 810? Kappa

 • zajcev

  panie lukaszu pajonku, ja dzis idłem po browara i kuna widźłem jak ptak pizł na glebe bo hiba mniał kacora tak jek i ja ale ja o takiech bzdecierach nie wypisuje na lewe i prawe… wam wsiem hiba sie ładuje… nie tam gdzie trzeba…

 • Paffcio

  Jak dobrze, że go jeszcze nie kupiłem. Zaczynam się powoli zastanawiać czy te Iphony i OnePlusy nie są z winy producentów czy błędów użytkowników. Może Chińczycy dają jakieś gówniane baterie lub ładowarki i tyle. Chyba jednak warto zainteresować się czymś markowym bo o wybuchu Sony czy Samsunga jeszcze nie słyszałem.

  • Jakub Pielech

   To źle słuchałeś… Tak samo jak poszukanie w necie, Wujek Google nie gryzie.

   • Paffcio

    Ja nie mam zamiaru nic szukać. Jeśli nie trafiłem na żadną wiadomość tego typu to logiczne, że tego nie było? Co tu się użalać, w każdym razie mam to gdzieś 🙂

    • Łukasz Pająk

     Przynajmniej kilka razy już pisaliśmy u wybuchu wszystkich Galaxy S 🙂

    • Cymoniasty

     Samsungi to chyba najczęściej wybuchające smartphony, ale fakt o sony nigdy nie słyszałem. 😀

    • stark2991

     No tak, skoro nic nie mówią w wiadomościach że Ziemia jest okrągła to znaczy że nie jest. Z takim myśleniem daleko nie zajdziesz 🙂

     • Paffcio

      No tu Panie Stark Cię zaskoczę, bo Ziemia nie jest w stu procentach idealnie okrągła. W pewnym sensie ma kształt owalny, bo jest lekko rozciągnięta w kierunku północnym i południowym. Jeśli ktoś twierdzi, że ziemia jest okrągła jak piłka, to tak samo jakby twierdził, że ziemia jest płaska. A niewielka część ludzi na Ziemi jest przekonana, że ziemia jest płaska.

     • stark2991

      Dla uproszczenia mówi się że jest okrągła. Podałem przykład Twojego myślenia. Wystarczy wpisać w Google „Samsung wybuchł” żeby dostać po jednym przypadku z każdej generacji.

  • stark2991

   Nie ma producenta któremu jeszcze nie wybuchł telefon

 • Paffcio

  I nosić przy sobie cegłe ważącą pół kilo. Przecież coś ognioodpornego nie będzie lekkie, a gdyby bateria wybuchła to w środku by się cały stopił i tyle. Podczas pracy byłaby większa temperatura.

  • Cymoniasty

   To była ironia, w jego słowach można wyczytać „może zamiast brać się za głupie bajery, zrobiliby coś żeby telefony były bezpieczniejsze bo to nie pierwszy taki przypadek”. A tak przy okazji to czy przypadkiem strażacy nie używają takich lekkich płacht ognioodpornych? bodajże takie srebrne one są.

   • Maciej Szkudlarek

    A to wina producenta że ktoś ładuje nieoryginalną ładowarką albo trzyma telefon przykryty poduszką?

    • Cymoniasty

     Były sytuacje kiedy telefony samoistnie się podpalały bez ów przyczyn 🙂

     • Maciej Szkudlarek

      To się może zdarzyć każdemu producentowi i od tego nie ma rady, tak jak zdarzają się wadliwe partie samochodów, tak jak słynny red ring of death w xboxie..x