Rovio pracuje nad filmem o Angry birds i….zwalnia pracowników!

Aplikacje

rovio mobile angry birds 2 google play download sklep market

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Rovio, producent Angry Birds, planuje zwolnić aż 260 pracowników. Restrukturyzacja ma na celu przywrócenie firmy „do korzeni”, ponieważ w tej chwili „robi ona zbyt wiele rzeczy”. „W naszej obecnej sytuacji finansowej, musimy położyć nacisk na to w czym jesteśmy najlepsi”, powiedział w oświadczeniu Pekka Rantala, CEO Rovio. Oznacza to, że przedsiębiorstwo skoncentruje się na tworzeniu hitów takich jak Angry Birds, a także skończy animowany film na podstawie serii.
 
Utrata miejsc pracy będzie odczuwalna w całej firmie. „To jest bardzo trudna decyzja. Jednak jest pewne, że szczuplejszy producent będzie szedł do przodu i osiągał nowe sukcesy w przyszłości”
 
Najnowszy hit Rovio – Angry Birds 2 ściągnięto już 50 mln razy. Od 2014 roku firma wydała sześć tytułów dotyczących „wściekłych ptaków”. Następnym krokiem będzie zrobienie wspomnianego wcześniej filmu. Jego premierę zaplanowano na maj 2016 roku. Przedsiębiorstwo współpracuje w tym obszarze z Sony Pictures.
 
Wybieracie się do kina za kilka miesięcy?
 
źródło: polygon


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x