Samsung przedstawia, co ujrzymy na targach IFA – Internet rzeczy motywem przewodnim

1 minuta czytania
Komentarze
Zrzut ekranu 2015-08-28 o 17.18.37

Targi IFA w Berlinie tuż za rogiem, a więc czas wielkich konferencji i pokazania nowych technologii. Obecnie możemy się spodziewać, że jedynie Sony pokaże topowe urządzenia. Jednak co z Samsungiem? Koreańczycy niemieckie targi wykorzystywali głównie do przedstawiania nowego flagowego phabletu z serii Note, ale ten już poznaliśmy.

W takim razie czego się spodziewać? Zacznijmy od filmu, w którym Koreańczycy jasno ujęli na czym skupią się podczas targów IFA:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0GSVtTjjqb4[/youtube]

IoT, Internet of Things, a więc Internet rzeczy. Wprowadzanie elektroniki do wszystkiego, czego tylko się da i łączenie to w jedną, wspólną sieć bezprzewodową, aby można było sterować wszystkim z każdego możliwego miejsca na świecie. Dodatkowo dołączy do tego wirtualna rzeczywistość, którą niedługo przedstawię Wam właśnie na przykładzie Gear VR od Samsunga. Być może ujrzymy odpowiednie okulary dla Galaxy Note 5 i S6 Edge+? Tego nie wiemy, ale z pewnością w kwestii urządzeń mobilnych zobaczymy nowego smartwatcha opartego na autorskim systemie Tizen, który tym razem będzie miał okrągły wyświetlacz, a więc po prostu Gear S2.

Coś więcej? Wygląda na to, że dla nas, portalu skupiającego się przede wszystkim na Androidzie, konferencja Samsunga nie będzie zbyt ciekawa. Podobna sytuacja miała miejsce podczas targów CES w tym roku, gdy motywem przewodnim były nowe telewizory oraz również IoT. Co sądzicie o pakowaniu elektroniki we wszystko w co tylko się da?

źródło: SamMobile

Motyw