ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ubisoft: gracze nie rozumieją NFT

Ubisoft jest niezrażony porażką na rynku NFT – firma zamierza kontynuować

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Większość ludzi zareagowała negatywnie na to, że firmy produkujące gry próbują wprowadzić do nich NFT. Twórcy Stalkera posłuchali fanów i szybko zrezygnowali z tego pomysłu. Jednak Ubisoft nie zraża się tym, co wielu nazywa zwykłym skokiem na kasę. Zamiast tego zamierza przeć do przodu ze swoimi planami, pozostając wiernym swoim zasadom. Firma bowiem wierzy, że ten upór jest najlepszą drogą do zwycięstwa.

Ubisoft nie zrezygnuje z NFT

Ubisoft nie zrezygnuje z NFT

Ubisoft bada możliwości technologii blockchain poprzez swoje Strategic Innovation Lab od co najmniej 2018 roku, a dyrektor generalny Yves Guillemot jest członkiem-założycielem Blockchain Gaming Alliance. W tym miesiącu studio poinformowało, że doda oparte na NFT przedmioty kosmetyczne do Ghost Recon Breakpoint. Rzecz w tym, że te cieszą się znikomym zainteresowaniem. Do tej pory sprzedano osiemnaście przedmiotów. Pojawiają się głosy, że zrobił to sam Ubisoft na zachętę. To jednak jedynie niczym nie poparte spekulacje. Sam Ubisoft wydał następujące oświadczenie:

Otrzymaliśmy wiele informacji zwrotnych od czasu ogłoszenia sprzedaży NFT i słyszymy zarówno zachęty, jak i obawy. Rozumiemy, skąd one pochodzą i musimy nadal brać je pod uwagę na każdym kroku. Ten eksperyment ma na celu zrozumienie, jak propozycja wartości decentralizacji może zostać odebrana i przyjęta przez naszych graczy. Wiemy, że jest to poważna zmiana, która zajmie trochę czasu, ale pozostaniemy wierni naszym zasadom.

Zobacz też: Świąteczna promocja Xiaomi – smartfony nawet o 500 złotych taniej

Te zasady, o których wspomina Genevois, to odpowiedzialne korzystanie z technologii i budowanie bezpiecznego środowiska dla graczy. Dodatkowo firma obiecuje wykorzystywać tylko energooszczędne blockchainy proof-of-stake. A wszystko to ma poprawić wrażenia z gier. Chociaż firma nie wyjaśnia w jaki sposób. Guillemot podobno powiedział pracownikom, że gracze w końcu zaakceptują je w taki sam sposób, jak zrobili to z DLC, przedmiotami kosmetycznymi, przepustkami sezonowymi i innymi rzeczami z worka mikro i makrotransakcji. Dla kontrastu francuski związek zawodowy reprezentujący pracowników Ubisoftu wydał niedawno oświadczenie, w którym nazwał technologię blockchain i NFT bezużyteczną, kosztowną i ekologicznie przerażającą. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy