ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gadżet Jamesa Bonda w realu — Oppo zapowiada Air Glass

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Chińskie przedsiębiorstwo zajmujące się elektroniką szykuje przełomowe urządzenie. Dziś zapowiedziano, że wkrótce na rynek wschodni trafią okulary wspomagające rzeczywistość.

Air Glass — urządzenie przyszłości

Oppo Air Glass urządzenie przyszłości

Oppo ogłosiło dziś swój nowy produkt nazwany Air Glass. Urządzenie AR (wspomagające rzeczywistość) trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. Chiński producent opisuje najnowszy gadżet jako produkt właśnie „wspomagający rzeczywistość”, a nie „rozszerzający”. Oznacza to, że ​​będzie on wyświetlać informacje 2D w polu widzenia, zamiast nakładać obiekty 3D na świat rzeczywisty (tak jak w Google Glass).

Zobacz też: Muzyczne podsumowanie roku na TikToku

Air Glass wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 4100 i waży tylko 30 gramów. Oppo twierdzi, że na pełnym naładowaniu urządzenie powinno działać przez 3 godziny aktywnego użytkowania i 40 godzin w trybie czuwania. Dostępne są dwa rodzaje ramek — srebrna półramka i czarna pełna. Każda z nich jest dostępna w dwóch rozmiarach. Wewnątrz oprawki znajduje się port magnetyczny, który umożliwia przymocowanie urządzenia do klasycznych okularów.

Wyświetlacz wykorzystuje maleńki projektor z technologią Micro LED, który może osiągnąć szczytową jasność o wartości trzech milionów nitów. Oppo twierdzi jednak, że rzeczywista jasność wyniesie do 1400 nitów w średnich warunkach. Air Glass obsługuje się za pomocą dotyku, głosu, ruchów dłoni i głowy. Dodatkowo także za pomocą aplikacji Smart Glass na smartfonie z systemem ColorOS Oppo 11 lub nowszym.

Sugerowane przez Oppo przypadki użycia Air Glass są stosunkowo skromne. Firma stwierdziła, że przeznaczeniem urządzenia jest głównie wyświetlanie powiadomień i wskazówek. Ponadto można się spodziewać funkcji takich jak prompter i tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Wyświetlacz jest monochromatyczny z 16 lub 256 poziomami skali szarości w zależności od trybu. Oznacza to, że Air Glass nie będzie emitować bogatych treści dla oczu użytkowników.

Według prognoz prawdopodobnie nie będzie to produkt z głównego nurtu. Oppo twierdzi, że Air Glass wypuści w „limitowanej serii” w pierwszym kwartale 2022 roku. Przynajmniej na początku urządzenie będzie sprzedawane tylko w rodzimych Chinach. Air Glass ogłoszono jako część corocznego wydarzenia Oppo Inno Day.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy