ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
TikTok dyskryminuje niepełnosprawnych 

Muzyczne podsumowanie roku na TikToku — jakie piosenki skradły serca użytkowników?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Rosnąca w siłę platforma TikTok przedstawiła podsumowanie 2021 roku. Aplikacja jest jeszcze lepsza w tworzeniu megahitów niż w zeszłym roku. Niektóre z piosenek odtworzonych w serwisie przesłuchały już setki milionów ludzi.

TikTok muzyczne podsumowanie roku

TikTok podsumowanie roku 2021

Platforma TikTok twierdzi, że w tym roku około 430 piosenek zamieszczonych na ich platformie przekroczyło miliard wyświetleń. To trzy razy więcej utworów niż w zeszłym roku. Jak odnotowano w Raporcie Muzycznym TikTok 2021, niektóre z najpopularniejszych piosenek osiągnęły około 20 miliardów wyświetleń w filmach, które wykorzystują je jako ścieżki dźwiękowe.

Roczne podsumowanie TikToka zawiera również dane liczbowe dotyczące tego, jak piosenki radziły sobie, gdy nie dołączano ich do filmików. Ponad 175 popularnych utworów znanych nam z TikToka znalazło się w tym roku na liście Billboard Hot 100. Dla porównania w 2020 roku liczba ta wynosiła 90 piosenek.

Zobacz też: Mały i solidny, ale czy pomoże wygrać z papierosami

TikTok przypisuje sobie również, że pomógł wielu mniejszym artystom osiągnąć międzynarodową sławę. Przykładem jest, chociażby były pracownik firmy Verizon Tai Verdes, który znalazł się na liście Billboard Hot 100 po raz pierwszy dzięki swojej piosence A-O-K. Utwór ten popularność zyskał głównie dzięki TikTokowi. Inna wschodząca artystka na platformie — PinkPantheress, zanotowała „setki milionów odtworzeń” na Spotify.

Najpopularniejsi artyści na platformie nie powinni nikogo zaskoczyć. Profile Megan Thee Stallion i Doja Cat wylądowały odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu tego rankingu. To identyczna sytuacja jak w zeszłorocznym zestawieniu. Raper Popp Hunna był trzecim najpopularniejszym artystą w 2021 roku. Miejsce to wcześniej należało do Pop Smoke’a. Tymczasem Astronaut in the Ocean autorstwa Masked Wolfa, Beggin Maneskina oraz Adderall (Corvette Corvette) Popp Hunna zajęły trzy pierwsze miejsca w kategorii najpopularniejsze piosenki.

TikTok podsumowanie viralowych filmików

W zeszłym tygodniu TikTok przedstawił również swoje coroczne podsumowaniu najpopularniejszych filmików na platformie. Tym razem był to film użytkownika @totouchanemu, na którym tańczy nakręcony za pomocą drona. Był to największy viral na platformie zyskując 43,9 miliona wyświetleń. Urocze wideo wiewiórki napychającej twarz orzechami autorstwa @chipmunksoftiktok było drugim filmikiem pod względem popularności. Trzecie miejsce należy do dziwnie satysfakcjonującego klipu użytkownika @catben, w którym uzupełniania on zapasy różnych artykułów gospodarstwa domowego. W 2020 roku najpopularniejszym filmikiem na platformie było wideo Belli Poarch, która synchronizowała swoje ruchy do piosenki M to the B.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy