ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iOS 15.3

Apple wypuszcza iOS 15.2 – co nowego?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Aktualizacja, o której słyszeliśmy od tak dawna, wreszcie pojawia się w urządzeniach marki Apple. Nowa łatka systemu wprowadza wiele udogodnień.

iOS 15.2 – najnowsza aktualizacja systemu

iOS 15.2 nowość Apple'a

Nowa aktualizacja systemu operacyjnego firmy Apple zawiera mnóstwo nowych funkcji i poprawek. Łatkę zaczęto wprowadzać na iPhone’y po długim okresie beta. Aktualizacja skupia się na poprawie jakości w kwestii bezpieczeństwa użytkowników urządzeń marki Apple. Na pierwszy plan wychodzi tu funkcja Raport prywatności aplikacji, która sprawdza, jak często aplikacje korzystają, chociażby z udostępniania lokalizacji, galerii i mikrofonu.

Zobacz też: Kłopoty Tesli! Kolejny pozew o molestowanie w miejscu pracy

Aby pobrać iOS 15.2, przejdź do: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia oprogramowania. Jak zwykle udostępnienie łatki wszystkim może chwilę potrwać. Jeśli nie widzisz aktualizacji, należy sprawdzić ponownie po kilku minutach.

Notatka zawarta do aktualizacji:

System i0S 15.2 wprowadza funkcję Raport prywatności aplikacji i program Spadek cyfrowy, a także zawiera inne funkcje i poprawki błędów dla Iphone’a.

Prywatność

Raport prywatności aplikacji w Ustawieniach pozwala sprawdzić, jak często w ciągu ostatnich siedmiu dni aplikacje uzyskiwały dostęp do Twojego położenia, zdjęć, aparatu, mikrofonu, kontaktów i innych rzeczy, a także informuje o ich aktywności sieciowej.

Apple ID

Funkcja Spadek cyfrowy pozwała na wskazanie jako spadkobierców konta innych osób, które będą mogły uzyskać dostęp do Twojego konta iCloud oraz Twoich osobistych danych po Twojej śmierci.

Aparat

Aplikacja Ustawienia pozwala włączyć wyświetlanie narzędzia do przełączania na aparat ultraszerokokątny podczas robienia zdjęć lub nagrywania wideo w trybie makro na iPhonie 13 Pro oraz iPhonie 13 Pro Max.

Aplikacja TV

Karta Sklep pozwala na przeglądanie, kupowanie oraz wypożyczanie filmów w jednym miejscu.

CarPlay

Mapy Apple oferują ulepszony wygląd map w wybranych miastach. Obejmuje szczegóły dróg, takie jak pasy skrętu, pasy zieleni, ścieżki rowerowe oraz przejścia dla pieszych.

To wydanie zawiera także następujące ulepszenia dla iPhone’a:

  • Subskrybenci iCloud+ mają dostęp w aplikacji Mail do funkcji Ukryj mój adres email, pozwalającej na tworzenie niepowtarzalnych, losowych adresów email
  • Aplikacja Znajdź może zlokalizować iPhone’a w trybie oszczędzania energii przez maksymalnie pięć godzin
  • Aplikacja Giełda pozwala na wyświetlanie walut na poszczególnych tickerach oraz wyników YTD podczas wyświetlania wykresów
  • Przypomnienia oraz Notatki pozwalają na usuwanie tagów oraz zmienianie ich nazw

To wydanie zawiera także poprawki błędów dotyczące iPhone’a:

  • Funkcja Siri mogła nie odpowiadać, gdy włączona była funkcja VoiceOver i iPhone był zablokowany
  • Zdjęcia ProRAW wyświetlane w aplikacjach do edycji zdjęć innych firm mogły wyglądać jak prześwietlone
  • Uruchamianie scen HomeKit dotyczących drzwi garażu przy użyciu CarPlay mogło być niemożliwe, gdy iPhone był zablokowany
  • Informacje na ekranie Odtwarzane w CarPlay mogły nie być uaktualniane w przypadku niektórych aplikacji
  • Aplikacje do strumieniowania wideo mogły nie wczytywać zawartości na iPhonie 13
  • Wydarzenia kalendarza mogły być wyświetlane u użytkowników Microsoft Exchange w niewłaściwych dniach

Część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem: https://support.apple.com/kb/HT201222

Źródło: Apple

Sprawdź najnowsze wpisy