ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twórca Tindera pozywa Google

Tinder i Spotify wprowadzają nowy tryb do aplikacji randkowej!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Dwie najpopularniejsze aplikacje w swoich kategoriach, Tinder i Spotify zacieśniają współpracę i wspólnie tworzą nowy tryb w portalu randkowym. Aktualizacja ma pomóc użytkownikom w znajdywaniu większej liczby par.

„Music Mode”, czyli dziecko Tindera i Spotify

Tinder i Spotify wprowadzają nowy tryb!

Współpraca serwisu streamingowego Spotify i aplikacji do randkowania Tinder wchodzi na nowy poziom! Tinder wprowadza nowy tryb muzyczny w ramach sekcji Odkrywaj. Umożliwi on słuchanie piosenek innych użytkowników. Po wejściu w profil naszego potencjalnego partnera usłyszymy jego „hymn”. Według Tindera chodzi o to, aby pomóc użytkownikom znaleźć inne osoby, które podzielają ich gust muzyczny.

Nowa funkcja wymaga połączenia konta ze Spotify i wybrania utworu, który będzie służył za „hymn” profilu. Piosenka ta ma definiować osobę zarówno od wewnątrz jak i jej zewnętrzną stronę. Jeśli ustawimy „hymn”, śmiało możemy przejść do sekcji eksploracji i wejść w kartę trybu muzycznego. Podczas przeglądania profili innych użytkowników jednym kliknięciem możemy sprawdzić jej „hymn”.

Zobacz też: Nowa AI Facebooka potrzebuje tylko kilku przykładów, aby rozpoznać złe zachowanie

Tryb muzyczny to nowy sposób odkrywania ulubionych utworów przez użytkowników. Tinder zauważa, że ​​około 40% wszystkich członków pokolenia Z na całym świecie dodało już „hymn” do swoich profili, a kiedy to zrobią, widzą dziesięciu procentowy wzrost liczby sparowań. Tinder zakomunikował także, że karta Eksploruj wprowadzona tego lata jest „największą aktualizacją Tindera od czasu wynalezienia oryginalnej funkcji Swipe”.

Inną sprawą jest fakt, że tryb muzyczny może pomóc zredukować niezręczność, gdy ty i twoja para zdajecie sobie sprawę, że nie macie ze sobą nic wspólnego jeśli chodzi o muzykę. Utwory są bardzo intymne, a Music Mode to miejsce, w którym można wywołać coś nowego – powiedział wiceprezes Tindera Kyle Miller w komunikacie prasowym. Według niego nowa funkcja powinna zostać uruchomiona „wkrótce”.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy