ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi ładowanie 100 W bezpieczne dla baterii

Xiaomi ma nowy pomysł na ładowanie 100 W – ma być o wiele bezpieczniej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wyścig producentów smartfonów o osiągnięcie pułapu szybkiego ładowania do poziomu 100 W zakończył się kilkanaście miesięcy temu. I pomimo wielkiego entuzjazmu samych firm, potencjalni użytkownicy podchodzą do tego nieco sceptycznie przez wzgląd na takie kwestie, jak chociażby skrócenie żywotności baterii. Dlatego też Xiaomi postanowiło podejść do sprawy jeszcze raz, tym razem na spokojnie. Według doniesień nieocenionego Digital Chat Station Xiaomi pracuje nad technologią Super 100W Flash Charging.

Xiaomi ładowanie 100 W bezpieczne dla baterii

Xiaomi ładowanie 100 W bezpieczne dla baterii

Według jego doniesień Xiaomi skończyło już podstawowy etap prac nad nowym rozwiązaniem i jest właśnie w trakcie testów. Nowy standard ma na celu poprawę ładowania akumulatorów o bardzo dużych pojemnościach, oraz wydłużenie ich żywotności. Niestety, Digital Chat Station nie zagłębił się w specyfikację, ani nie zdradził żadnych szczegółów na temat potencjalnego działania nowego rozwiązania od Xiaomi. Można jednak już snuć pewne przypuszczenia.

Zobacz też: Firefox rozszerza ochronę przeglądarki przed złośliwym kodem

Bardzo prawdopodobne, że nowa technologia będzie wolniejsza od poprzedniej. Pamiętajmy bowiem, że 100 W jest mocą szczytową, a nie oferowaną przez cały proces ładowania. Powinna ona występować głównie w pierwszym etapie, czyli do uzupełnienia energii do poziomu 50%, a i to nie przez cały czas. Xiaomi musi bowiem rozwiązać główny problem wpływający na żywotność akumulatora, czyli wydzielanie ciepła. To zaś nie jest takie proste kiedy mamy do czynienia z mocą aż 100 W. W takim wypadku nawet wysoka sprawność całego procesu dość szybko odbije się na wzroście temperatur. Dlatego raczej dość często będzie dochodziło do zbijania mocy w celu ochłodzenia do bezpiecznego poziomu ciepła.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy