ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi Note z ładowarką 100 W

Xiaomi inwestuje w szybkie ładowanie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Według najnowszych doniesień Przemysłowy Fundusz Inwestycyjny Xiaomi Changjiang zainwestował w Hypower Microelectronics. Jest to chiński producent układów do szybkiego ładowania. Warto tu przypomnieć, że fundusz inwestycyjny został początkowo utworzony przez Xiaomi w 2017 roku. Od tego czasu zainwestował strategicznie na wielu różnych frontach. To właśnie dzięki niemu chiński producent w ciągu kilku lat osiągnął tak wielką dywersyfikację na rynku. 

Xiaomi inwestuje w szybkie ładowanie

Xiaomi inwestuje w szybkie ładowanie

Firma Hypower Microelectronics Co Ltd została założona w marcu 2018 roku, a jej działalność koncentruje się głównie na produkcji obwodów elektrycznych i sprzedaży hurtowej układów scalonych. Firma jest reprezentowana przez Wang Qiang, który jest również właścicielem 36,71 procent jej udziałów. Xiaomi po inwestycji w firmę zapewniło sobie 9,92 procent udziałów. Zgodnie z publicznymi raportami Hypower pracuje także nad zwiększeniem efektywności energetycznej układów scalonych. Warto tu przypomnieć, że Xiaomi ostatnio sporo inwestuje w segment rynku związany z procesorami. Firma rozwija także coraz to szybsze technologie ładowania zarówno bezprzewodowego, jak i przewodowego. Może to więc oznaczać albo chęć stworzenia własnego procesora, albo opracowania jeszcze szybszych ładowarek. Możliwe także, że chodzi o obydwie te rzeczy na raz. 

Zobacz też: Xiaomi chce zadbać o jakość wody płynącej z naszych kranów

Na tym jednak nie koniec. Fundusz inwestycyjny Xiaomi Changjiang właśnie zainwestował w spółkę półprzewodnikową o nazwie Senscomm, również w zeszłym miesiącu. Firma ta wykorzystała te fundusze na rozwój i masową produkcję różnych nowych produktów Wi-Fi 6 w standardzie AIoT. Inwestycja ta jest również zgodna z inicjatywą chińskiego rządu. Ten chce zachęcić lokalne przedsiębiorstwa do rozwijania własnych podstawowych technologii i produktów, takich jak procesory.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy