ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GeForce MX550 benchmark

Nvidia przygotowuje się na CES – swój pokaz rozpocznie przed Intelem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po podobnym ogłoszeniu ze strony swojego przyszłego rywala w dziedzinie kart graficznych, czyli Intela, Nvidia potwierdziła, że jej pokaz noszący miano executive keynote address odbędzie się na targach CES 4 stycznia, na kilka godzin przed konferencją prasową zespołu Niebieskich. Możliwe więc, że Zieloni chcą przeprowadzić wcześniejsze uderzenie, aby prezentacja Intela nie robiła aż takiego wrażenia. Albo po prostu tak się złożyło, że organizatorzy przydzielili im czas na panel te kilka godzin wcześniej.

Nvidia CES data i godzina

Nvidia CES data i godzina

Oficjalnie, Nvidia będzie mówić o akceleracji obliczeń, projektowaniu, symulacjach, autonomicznych maszynach i, na szczęście, o grach. Wydarzenie rozpocznie się o 8 rano czasu lokalnego, czyli na dwie godziny przed konferencją prasową Intela na targach CES. Procesory graficzne dla laptopów prawdopodobnie odegrają dużą rolę w prezentacji Nvidii. @momomo_us napisał ostatnio na Twitterze, że we francuskim sklepie pojawił się nowy Acer Nitro 5 z procesorem Intel Corei7-12700H i RTX 3070 Ti z 8 GB RAM. Obecnie nie ma jeszcze laptopowej wersji RTX 3070 Ti, więc jej zapowiedź może być na wyciągnięcie ręki. Spodziewamy się też, że Intel potwierdzi podczas swojej imprezy mobilne procesory Alder Lake-P i Alder Lake-M.

Zobacz też: Świąteczna promocja od Huawei – laptopy, słuchawki, smartwatche i wiele więcej

Gracze stacjonarni liczą na to, że usłyszą o kilku nowych i odświeżonych kartach graficznych od Nvidii, w tym o RTX 2060 12 GB, RTX 3090Ti 24 GB, 3080 12 GB, 3070Ti 16 GB. Może nawet mówić o niedoborze chipów, który według niej zostanie złagodzony w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy