ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy Skype na Androida i iOS wygląda znajomo, ale czy to źle?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Pojawił się nowy Skype dla systemów Android oraz iOS, czyli mocno odświeżona wersja komunikatora od Microsoft. To już kolejna w ciągu kilku lat zmiana, która ma być pomocna dla użytkowników. Nowości jest trochę, ale pierwsze co rzuca się w oczy to wygląd komunikatora. Podobieństwa do Messengera są zauważalne, ale dla wielu osób to może być coś dobrego.

Nowy Skype dla Androida oraz iOS

nowy skype android ios

W App Store oraz Google Play Store pojawiła się nowa wersja komunikatora Skype. Wiadomo, że komunikatory to teraz jedno z głównych narzędzi służące do komunikacji, a wybór jest dość spory. Mamy przecież Signala, Telegrama, WhatsAppa czy Messengera. Do tego dochodzą rozwiązania od Google, a i Microsoft ma swoje Teams. Skype musi się więc czymś wyróżnić, by to właśnie po niego sięgnęli użytkownicy. Co wiec przynosi nowy Skype? O tym przekonać się mogą jeszcze nieliczni, bo aktualizacja wypuszczana jest falami, ale za to wiemy, co ma oferować.

Przede wszystkim zmiany wizualne, które sprawiają, że komunikator jest zdecydowanie bardziej nowoczesny. Więcej tutaj zaokrągleń i kolorów, które mają sprawić, że użytkownicy będą w stanie bardziej spersonalizować swojego Skype’a. Pasek wyszukiwania także przeszedł metamorfozę i znajdował się będzie na górze aplikacji. W aplikacji zagości także ikona do tworzenia nowej wiadomości. Będzie także od razu widać, który z naszych kontaktów jest aktywny. Nie zabraknie także możliwości ustawienia swojego statusu w aplikacji.

Wersja na iOS

Zobacz też: Trochę pomysłów na świąteczne prezenty, czyli co wybrać, by było dobrze.

W wersji mobilnej pojawi się także funkcja Togheter Mode, czyli pozwalająca na umieszczenie rozmówców na jednym i atrakcyjnym wizualnie tle. Udostępnianie ekranu ma działać na wszystkich wersjach aplikacji (mobile, Windows, Mac). Do tego doszły także poprawki w kwestii stabilności działania oraz poprawki wcześniej zauważonych błędów. I jak Wam się podoba nowy Skype?

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy