ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Folder zamknięty w Zdjęciach Google – funkcja staje się ogólnodostępna

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aplikacja Zdjęcia Google zaczęła być wzbogacana o Folder zamknięty (Locked folder). Wcześniej dostęp do funkcji mieli posiadacze urządzeń z serii Google Pixel, ale nowość zaczyna być stopniowo udostępniana także na inne urządzenia. Teraz można będzie przechowywać zdjęcia i filmy na smartfonie tak, by dostęp do nich miał tylko właściciel urządzenia.

Folder zamknięty – Zdjęcia Google z nową funkcją

Folder zamknięty Zdjęcia Google

Nie każdy chce się dzielić zdjęciami ze znajomymi, którzy przeglądają akurat jego telefon. Nie każda fotografia powinna też trafiać do chmury Google. Teraz coraz więcej osób dostaje możliwość skorzystania z nowej funkcji w Zdjęciach Google. Ta nazywa się Folder zamknięty i dostępna jest w zakładce Biblioteka->Narzędzia. Jak sama nazwa wskazuje, tam można umieszczać zdjęcia oraz filmy, które chcemy zachować tylko i wyłącznie dla siebie. Już podczas procesu konfiguracji widać, że faktycznie dostęp do folderu nie będzie dla każdego. Nie da się nawet wykonać zrzutu ekranu – nawet na etapie przed przystąpieniem do finalnej konfiguracji.

Fot. Google

Tutaj zabezpieczeniem jest odcisk palca lub kod PIN, więc dostęp do Folderu zamkniętego będzie tylko dla właściciela telefonu. No chyba, że ten zdecyduje się udostępnić kod PIN komuś innemu. Materiały przechowywane w Folderze zamkniętym dostępne będą tylko z poziomu telefonu i nie będą synchronizowane z chmurą Google. Jeżeli więc zapomnimy kodu lub urządzenie zostanie ukradzione/zniszczone, o materiałach można zapomnieć.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1500 złotych warto kupić w tym miesiącu?

Funkcja pojawia się stopniowo u użytkowników i jeszcze nie u każdego musi być dostępna. Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, niektórzy już ją mają (OnePlus 9). Folder zamknięty nie jest może wyczekiwaną przez wielu nowością, ale z pewnością będzie wykorzystywany przez użytkowników. Macie już Folder zamknięty u siebie w aplikacji Zdjęcia Google?

Źródło: XDA-Developers / własne

Sprawdź najnowsze wpisy