ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Blender 3.0

Darmowy Blender 3.0 zaprezentowany – graficy mogą już zacierać ręce

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Blender 3.0 został oficjalnie zaprezentowany i przynosi całkiem sporo nowości. To darmowe narzędzie, które zapewne zna każdy, kto zajmował się grafiką komputerową. Nowa wersja ma oferować znacznie więcej, niż poprzednie odsłony programu. Jak zapowiadają sami twórcy, to dla nich nowe otwarcie na rynku programów Open Source, które da grafikom 2D oraz 3D znacznie więcej możliwości do tworzenia wyjątkowych prac.

Blender 3.0 zaprezentowany

Na rynku znajdziemy wiele programów graficznych, które pozwalają na tworzenie wyjątkowych animacji. Mamy chociażby Autodesk 3ds Max, ale tutaj za darmo z niego nie skorzystamy. Nie dziwne więc, że wiele osób szuka darmowej alternatywy, a jedną z nich jest właśnie Blender. Ten chyba wybierany jest najczęściej przez grafików, którzy nie mają możliwości wykupienia licencji na inne oprogramowanie lub po prostu odpowiada im środowisko Blendera.

Teraz firma wypuściła nową wersję programu, czyli Blender 3.0. Nowa wersja oprogramowania przynosi kilka istotnych zmian. Jedną z nich jest aktualizacja OpenImageDenoise do wersji 1.4, co ma skutkować znacznie lepszą kontrolą nad zaszumieniem obrazu przy pracy z oświetleniem. Renderowane sceny będą przez to wyraźniejsze, choć już w poprzednich wersjach Blendera wyglądały bardzo dobrze. Użytkownicy korzystający z Blender 3.0 będą doświadczali także mniejszej ilości lagów, a interfejs będzie znacznie bardziej responsywny.

Zobacz też: Co dobrego oferuje NVIDIA GeForce RTX 3080?

Przy modelach low poly cieniowanie ma być lepsze, a co za tym idzie, pojawi się mniej artefaktów. Zaokrąglone powierzchnie będą przez to prezentowały się lepiej. Znacznie zmieniono także sam system cieni, a skóra ma wyglądać o wiele naturalniej. Widać, że Blender 3.0 faktycznie przynosi wiele zmian, na które graficy mogli czekać. Program znajdziecie na stronie firmy, a na dołączonych tutaj filmach możecie zobaczyć najważniejsze nowości, które przynosi nowa wersja Blendera.

Źródło: Blender

    Sprawdź najnowsze wpisy