ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams Essentials

Microsoft ujawnia samodzielną wersję Teams dla małych firm

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft zaprezentował Teams Essentials, wersję Teams przeznaczoną dla małych firm. Jest to samodzielny produkt, który plasuje się pomiędzy darmowym planem Teams a funkcjami dostępnymi w ramach subskrypcji Microsoft 365. Teams Essentials kosztuje 4 dolary za użytkownika miesięcznie. Zawiera nieograniczone spotkania grupowe do 30 godzin i aż 300 uczestników, w porównaniu z 60-minutowym limitem czasu i maksymalnie 100 uczestnikami w darmowym planie. Użytkownicy otrzymują również 10 GB pamięci masowej w chmurze — dwa razy więcej niż w wariancie darmowym — oraz integrację z Outlookiem i (wkrótce) kalendarzami Google.

Microsoft Teams Essentials

Microsoft Teams Essentials

Uwzględnione są także inne funkcje z poziomu bezpłatnego, takie jak dostęp do aplikacji internetowych Office, czaty ze współpracownikami i klientami, udostępnianie plików, ankiety i projekty grupowe. Spotkania, czaty, rozmowy i pliki są szyfrowane. Użytkownicy mogą wysyłać zaproszenia na spotkania do osób, które nie mają konta Teams — wystarczy adres e-mail tej osoby. Dostępne są również wirtualne tła do rozmów, tryb Razem, w którym uczestnicy spotkania znajdują się w tej samej przestrzeni wirtualnej, oraz napisy na żywo.

Zobacz też: Oto pierwsze sztuczne oko stworzone w drukarce 3D – niesie ze sobą same zalety

Jest to nieco tańsze rozwiązanie niż Microsoft 365 Business Basic, który kosztuje 5 dolarów miesięcznie za użytkownika, a jego cena w marcu wzrośnie do 6 dolarów. Funkcje tego planu obejmują transkrypcje spotkań, tłumaczenia w czasie rzeczywistym, mobilne wersje aplikacji Office i 1 TB pamięci masowej w chmurze na osobę. Pakiet Teams Essentials jest dostępny u partnerów Microsoft w chmurze lub bezpośrednio u producenta.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy