ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Niebezpieczne papierosy elektroniczne

Niebezpieczne papierosy elektroniczne — jeśli je posiadasz, dokonaj zwrotu

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Od 2019 roku w sprzedaży były niebezpieczne papierosy elektroniczne marki Ijoy Shogun Univ Mod. W naszym kraju można było je kupić w punktach eSmoking World. Osoby, które posiadają jeden z wadliwych modeli, powinny go zwrócić.

Niebezpieczne papierosy elektroniczne — o jakie modele chodzi?

Przedsiębiorca CHIC sp. z o.o. z siedzibą w Ostrzeszowie powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych papierosach elektronicznych oferowanych w eSmoking World stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej zawartości ftalanów – di(2-etyloheksylu (DEHP), dibutylu (DBP) oraz diizobutylu (DIBP), a także ołowiu. Chodzi o modele Ghostfire, Splendor, a także Hellfire marki Ijoy Shogun Univ Mod (kody EAN: 5901986377054, 5901986377092 i 5901986377078). Sieć eSmoking World oferowała je od 2019 roku.

W punktach sprzedaży pojawiły się informacje o prowadzonej kampanii zwrotów urządzeń. Jeśli ktoś posiada jeden z wymienionych modeli, powinien zaprzestać jego używania i oddać go do najbliższego punktu sprzedaży eSmoking World.

Czytaj także: iTaxi doczeka się integracji z Petal Maps, a aplikacja trafi także na smartwatche

Szczegółowych informacji na temat akcji udziela CHIC Sp. z o.o. (adres: Al. Wojska Polskiego 23C, 63-500 Ostrzeszów, tel. 62 738 88 88; e-mail: [email protected]). Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaznacza, że nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

źródło: UOKiK

Sprawdź najnowsze wpisy