ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iTaxi Petal Maps

iTaxi doczeka się integracji z Petal Maps, a aplikacja trafi także na smartwatche

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aplikacja iTaxi doczeka się integracji z Petal Maps, czyli mapami stworzonymi przez Huawei. Tym samym smartfony producenta doczekają się kolejnego usprawnienia, a tym razem całkiem sporego. Przejazdy będzie można zamawiać bezpośrednio z nawigacji, co powinno ułatwić cały proces. To nie wszystko, co przygotowuje iTaxi, ponieważ szykuje się także aplikacja na smartwatcha.

iTaxi – integracja z Petal Maps dla Huawei

Petal Maps

Od ponad roku użytkownicy urządzeń z Huawei Mobile Services mogą korzystać z aplikacji iTaxi. Ta była bowiem jedną z pierwszych, która doczekała się integracji z HMS, a stało się to w czerwcu zeszłego roku. Od tego czasu w AppGallery bardzo dużo aplikacji doczekało się integracji z HMS, a tych będzie więcej. Teraz iTaxi idzie o krok dalej tak, by użytkownicy mogli mieć po prostu łatwiej. Dlatego też w grudniu można spodziewać się integracji aplikacji iTaxi z Petal Maps. To pozwoli na zamawianie usług przejazdowych z poziomu samych map. Aplikacja iTaxi ma być także dostępna z poziomu zegarków Huawei z serii Watch 3, a tak ma się stać do końca tego roku.

Naszym celem zawsze była szeroka dostępność usług, dlatego nie mogło nas zabraknąć na platformie AppGallery, jak również w Petal Maps. Mobility as a Service (MaaS) to koncepcja, która zakłada odejście od prywatnych środków transportu na rzecz mobilności świadczonej jako usługa. Nasza współpraca z Petal Maps świetnie wpasowuje się w tę koncepcję. Następnym krokiem w naszej współpracy z Huawei będzie zapewnienie użytkownikom jeszcze większej możliwości kontroli i wygody w zamawianiu przejazdów dzięki integracji naszej aplikacji z zegarkiem.

Gaweł Boguta, dyrektor IT, członek zarządu iTaxi.pl S.A.

Zobacz też: Oto aplikacje, które po prostu trzeba znać z AppGallery.

Według ostatnich informacji, aplikacji zintegrowanych z HMS Core jest już 173 tysięce (81% więcej niż przed rokiem). Dystrybucja aplikacji w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku wyniosła 332,1 miliarda. Z AppGallery co miesiąc ma korzystać ponad 560 milionów użytkowników. Z samych map Petal w Europie miesięcznie korzystać ma ponad 7 milionów użytkowników.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy