ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Salwador ma problemy z BTC

Salwador ujawnia plany budowy miasta Bitcoinów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Salwador planuje zbudować całe miasto oparte na Bitcoinie. Będzie ono miało oczywiście okrągły kształt przypominający monetę i zostanie umieszczone u podnóża wulkanu Conchagua. Jego energia geotermalna ma posłużyć do zasilania miasta i jego operacji wydobywania Bitcoinów.

Salwador Bitcoin City

Salwador Bitcoin City

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ujawnił plany budowy Bitcoin City wzdłuż Zatoki Fonseca, pomiędzy La Unión i Conchagua. Przemawiając na promocyjnym wydarzeniu Bitcoin w nadmorskim mieście Mizata, Bukele powiedział, że miasto zostanie podzielone na obszary mieszkalne, obszary handlowe, usługi, muzea, rozrywkę, bary, restauracje, lotnisko, port, kolej, a wszystko to poświęcone Bitcoinowi. W centrum tej krypto-metropolii będzie plac z ogromnym symbolem Bitcoina.

Zobacz też: Ta planeta ma trzy słońca?! Niesamowite odkrycie astronomów

Co więcej, miasto nie będzie miało podatków dochodowych, majątkowych, od zysków kapitałowych lub płac, tylko podatek od wartości dodanej. Bukele powiedział, że dochody uzyskane z tego tytułu zostaną wykorzystane do rozbudowy miasta, oraz zadbanie o porządek i czystość ulic. Nie wiadomo jednak, jak ma wyglądać finansowanie policji i innych służb. Nie podano także ram czasowych budowy miasta. Prezydent stwierdził jednak, że budowa infrastruktury publicznej ma kosztować 300 Bitcoinów, co przy obecnej cenie BTC wynosi około 17,2 miliarda dolarów. Ujawnił również plany emisji obligacji Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów amerykańskich opracowanych przez Blockstream. Połowa pieniędzy zostanie przeznaczona na energię i infrastrukturę wydobywczą Bitcoin, a połowa wykorzystana do zakupu większej ilości Bitcoinów, zwiększając całkowitą liczbę Bitcoinów posiadanych przez Salwador do nieco poniżej 2000 monet.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy