Salwador ma problemy z BTC

Stało się! Sprzedawcy tym państwie nie tylko mogą, ale wręcz muszą akceptować płatność Bitcoinem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Z dniem 7 września 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Po raz pierwszy w historii wszystkie oczy świata są skierowane na Salwador! — powiedział prezydent Salwadoru Nayib Bukele. Urzędnicy w kraju mają nadzieję, że Bitcoin otworzy możliwości dla nowego biznesu w kraju, obniży koszty i przyciągnie turystów z dowolnego miejsca na świecie.

Zapłacimy Bitcoinami w Salwadorze

Zapłacimy Bitcoinami w Salwadorze

Salwador nabył około 400 Bitcoinów starając się dodać je do zasobów, które zostaną wstrzyknięte do działalności gospodarczej i dać stabilność projektowi rządowemu. Oczywiście stawianie obok siebie słów takich jak Bitcoin i stabilność może wydawać się dziwne. Warto jednak tutaj patrzeć na sprawę przez pryzmat państwa, o którym mowa i jego zależności od USD. Oczywiście jest to druga akceptowalna waluta i nie wszyscy muszą się godzić na płatności nią. Jako zachęta wymiana między walutami ma się odbyć bez prowizji. Dodatkowo Rząd Salwadoru zasugerował w tym tygodniu, że ludzie będą mieli również dostęp do możliwości natychmiastowej konwersji swoich kryptowalut na gotówkę. To jednak może być poważnym problemem dla państwa w momencie wysokich wahań wartości BTC. 

Zobacz też: Poniedziałkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano niezłe nowości, ale to nie wszystko!

Prezydent Salwadoru zwrócił uwagę na te problemy. Sugeruje on jednak, że mówią o nim jedynie osoby nieprzychylne działaniom państwa:

Będą zaszczepiać strach, niepewność i wątpliwości. Pozostańcie skoncentrowani.

— Powiedział

Warto tu jeszcze wspomnieć o Chivo Wallet. Jest to oficjalny portfel elektroniczny opracowany przez rząd Salwadoru, który został udostępniony publicznie 7 września 2021 roku. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji Chivo Wallet, niezależnie od tego, czy są obywatelami Salwadoru, otrzymają premię w wysokości równowartości 30 USD w Bitcoin po uruchomieniu aplikacji. Chivo Wallet jest dostępny do pobrania dla Androida przez Google Play, iOS przez Apple App Store, a urządzenia Huawei w Huawei AppGallery. Natomiast lokalny rząd ostrzega przed alternatywami i pobieraniem go  innych źródeł. Warto także zacytować komunikat wydany przez tamtejsze władze:

Używanie Bitcoina jest opcjonalne i nikt nie jest zobowiązany do jego używania, dlatego należy pamiętać, że dolar jest walutą referencyjną dla cen, płac i zapisów księgowych w kraju.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy