Emoji z iMessage na Androidzie

Dzięki Wiadomościom Google czatowanie ze znajomymi z iMessage stanie się mniej irytujące

1 minuta czytania
Komentarze

iOS i Android jako mobilne systemy operacyjne nie zawsze dobrze się ze sobą dogadują. Na przykład, użytkownicy iPhone nie mogą wysyłać plików na smartfony z Androidem przez Bluetooth bez użycia aplikacji firm trzecich. Kolejnym problemem są emoji. Kiedy użytkownik iMessage reaguje na tekst od użytkownika Androida, ten ostatni otrzymuje wersję tekstową. Na przykład, aplikacja Wiadomości Google wyświetli napis Laughed zamiast odpowiedniego emoji prezentującego śmiech. Google w końcu postanowiło rozwiązać ten problem. 

Emoji z iMessage na Androidzie

Emoji z iMessage na Androidzie

Tym samym Google rozpoczęło proces tłumaczenia Applowych Emoji na te z Androida. Oczywiście nie otrzymamy takich samych grafik, a ich Googlowe odpowiedniki. Na przykład, Apple używa emoji serca dla reakcji Miłość, natomiast użytkownicy Androida otrzymają buzię z sercami w oczach. Tym samym rozwiązany ma zostać problem ściany tekstu, którą widzą użytkownicy urządzeń z Androidem podczas rozmów z użytkownikami iPhone.

Zobacz też: Oto najlepsze Widżety na Windows 11 – dodaj je za darmo

Oczywiście najlepiej byłoby gdyby Apple w końcu zdecydowało się na wprowadzenie RCS. Jednak raczej nie ma co na to liczyć, więc takie rozwiązanie musi nam wystarczyć. Miejmy tylko nadzieję, że różnice pomiędzy poszczególnymi emoji nie będą na tyle duże, by prowadzić do nieporozumień. W końcu interpretacja jednego obrazka może już prowadzić do pewnych nieścisłości, a tutaj mowa jest o dwóch różnych, z których nadawca nie widzi tego, który dostanie odbiorca, a odbiorca tego, który wysłał nadawca.

Źródło: XDA

Motyw