ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost Elektro Zwroty

InPost Elektro Zwroty – w paczkomacie oddasz niepotrzebny sprzęt elektroniczny i to za darmo

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

InPost Elektro Zwroty to nowa usługa, która pozwoli na oddanie niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. I to bezpośrednio w paczkomacie InPostu i co też ważne, bez ponoszenia kosztów przez użytkownika. Trzeba przyznać, że sam pomysł jest godny pochwały, a na dodatek wyjątkowo ekologiczny.

InPost Elektro Zwroty – oddaj niepotrzebny sprzęt elektroniczny

inpost elektro zwroty

Nowa usługa InPost Elektro Zwroty z pewnością okaże się sporym sukcesem. Firma informuje, że wystarczy na ich stronie wypełnić odpowiedni formularz, przygotować paczkę oraz odebrać kod na darmową dostawę. Następnie wystarczy udać się do paczkomatu, gdzie można nadać niepotrzebny sprzęt elektroniczny i elektryczny. Proste, nieskomplikowane i ekologiczne. Co będzie można w ten sposób oddać? Laptopy, komputery, telefony, tablety, małe AGD, radia, sprzęt audio, wideo, fotograficzny, elektronarzędzia, zabawki elektroniczne czy drony lub sprzęt sportowy. InPost Elektro zwroty nie dotyczy za to baterii, źródeł światła, odpadów medycznych czy chemicznych oraz sprzętu niekompletnego.

Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję – a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie niższy niż wytworzenie nowego urządzenia o podobnych funkcjonalnościach i parametrach. W przypadku, kiedy koszty serwisu przekroczą koszty produkcji, urządzenie zostanie poddane procesom recyklingu w wyniku których odzyskane zostaną cenne surowce, w tym metale żelazne, nieżelazne oraz tworzywa sztuczne czy szkło. Oddając sprzęt świadomie dbasz o środowisko, a Twoje działanie wpisuje się w idee Zero Waste oraz Reuse, które są ważnymi elementami gospodarki obiegu zamkniętego. Przekazany sprzęt ma być przeznaczony do ponownego użycia, a jego diagnostyka lub naprawa mają sprawić, aby bez negatywnego wpływu na środowisko wrócił ponownie do użytkowania.

Rafał Brzoska, prezes InPost

Zobacz też: Co nowego trafiło dziś na Netflix?

W chwili pisania tego tekstu, na stronie InPostu nie znaleźliśmy jeszcze odpowiedniego formularza, ale miejmy nadzieję, że ten niedługo się tam pojawi. Taka inicjatywa jest jak najbardziej godna pochwały!

Gdzie dokonamy zwrotu – aktualizacja

InPost uruchomił dedykowaną stronę, gdzie możemy zapoznać się z procedurą zwrotów niechcianych urządzeń elektronicznych i elektrycznych – znajdziecie ją TUTAJ.

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najnowsze wpisy