Instagram prawie jak OnlyFans

Instagram niczym OnlyFans – przynajmniej w założeniach działania

1 minuta czytania
Komentarze

Instagram, aplikacja mediów społecznościowych, której właścicielem jest Meta dawniej znana jako Facebook, testuje funkcję subskrypcji, która wydaje się być mocno inspirowana przez OnlyFans. Pozwoli to twórcom zarobić dodatkowe pieniądze, pozwalając fanom zapłacić za odblokowanie ekskluzywnych treści, takich jak historie i filmy na żywo. Chociaż niekoniecznie będą to takie same treści jak na OnlyFans.

Instagram prawie jak OnlyFans

Instagram prawie jak OnlyFans

Nowa kategoria Instagram Subscriptions pojawiła się w sekcji In-App Purchases aplikacji w App Store. Stąd też wiemy, że kosztują one od $0,99 do $4,99 w USA. Podobna usługa pojawiła się także w Indiach, gdzie jest podana tylko jedna stawka wynosząca ₹89 za miesiąc, czyli jakieś 4,90 PLN. Nowa opcja subskrypcji jest widoczna wraz z Instagram Badges, które użytkownicy mogą kupić twórcom jako prezent podczas sesji na żywo. Oczekuje się, że będzie działać w podobny sposób jak Twitter Blue, gdzie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ekskluzywnych tweetów i innych treści

Zobacz też: III kwartał Grupy Polsat Plus — rozwój 5G, rebranding i zielona energia

Instagram eksperymentuje z przyciskiem subskrypcji na profilu twórcy. Subskrybenci będą mieli dostęp do specjalnych treści, takich jak historie i filmy na żywo. Kiedy DM (direct message) twórcy lub skomentujesz jego posty, obok Twojej nazwy użytkownika pojawi się specjalna odznaka członka. Ta odznaka sprawi, że interakcje z twórcą będą traktowane priorytetowo.

— Podaje jeden z pracowników platformy.

Pozostaje mieć nadzieję, że to wszystko nie pójdzie w bardzo złą stronę i Instagram nie zacznie kojarzyć się z treściami erotycznymi.

Źródło: Gizmochina

Motyw