ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Facebook testuje płatne grupy – zapłacisz za dostęp do ekskluzywnych treści?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Facebook testuje płatne grupy, a przynajmniej tak wynika z zapowiedzi Marka Zuckerberga. To nie będzie pierwsza platforma social media, która decyduje się na podobny ruch, by zacząć zarabiać więcej. Nie do końca jeszcze wiadomo, jak ma wyglądać sam element płatności oraz czy będzie dostępny globalnie. To jednak zapowiedź kolejnych zmian na portalu, a najwięcej na tym mogą zyskać… twórcy.

Facebook testuje płatne grupy

Facebook  płatne grupy

Widać, że Facebook coraz odważniej podchodzi do tematu pieniędzy. Wprawdzie już od dawna jest tak, że platformie trzeba sporo płacić, by wybić się z postami do szerszego grona odbiorców, ale to nie wszystko. Ostatnio pisaliśmy dla Was o tym, jak Facebook zamierza odciąć się od systemu płatności w sklepie z aplikacjami Apple. Tam chodzi o model subskrypcyjny i wygląda na to, że taki rodzaj usługi zawita także do grup na Facebooku. Twórcy i administratorzy będą mogli bowiem skorzystać z nowego narzędzia, które pozwoli im stworzyć kolejną podgrupę. Dostęp do niej byłby płatny i właśnie w formie subskrypcji.

Takie płatne grupy na Facebooku będą oferowały dostęp do ekskluzywnych treści. To od administratorów będzie zależało, jak wartościowa zawartość to będzie. Do tego ma pojawić się także kilka narzędzi, które pozwolą wyróżnić taką grupę wizualnie. Wprawdzie dalej mówimy tutaj o etapie testów i sprawdzania, czy takie rozwiązanie będzie dobrze przyjęte przez społeczność, ale zapewne tak się stanie. W końcu dla Facebooka to kolejny sposób na to, by zarobić, a twórcy będą mieli kolejne miejsce do tego, by dzielić się swoimi pracami i jednocześnie na tym zarabiać.

Zobacz też: Serial Arcane to jedno z największych zaskoczeń tego roku.

Temat płatnych grup na Facebooku nie pojawia się po raz pierwszy. Zapewne w pierwszej kolejności dostęp do tego rozwiązania zostanie ograniczony do terytorium Stanów Zjednoczonych. Teraz można czekać na rozwój sytuacji i reakcję społeczności na płatne grupy. Zapłacilibyście za dostęp do takich treści na Facebooku?

Źródło: Reuters

Sprawdź najnowsze wpisy