ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple oskarża Meta o hipokryzję

Facebook ma nowy plan jak uniknąć opłat Apple App Store

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Prowizja Apple jest istnym cierniem w… stopie Facebooka. Ten ma jednak nowy pomysł na to, jak pomóc twórcom treści na jej uniknięcie. Wszystko dzięki nowemu programowi bonusowemu. Otóż sieć społecznościowa uruchamia formularz internetowy dla subskrypcji, więc poszczególni twórcy mogą kierować fanów poza swoją aplikacją za pomocą Facebook Pay, a nie usługi Apple.

Facebook ominie prowizję Apple

Facebook ominie prowizję Apple

Jak napisał Mark Zuckerberg w poście:

Kiedy ludzie subskrybują za pomocą tego linku, twórcy zachowają wszystkie zarobione pieniądze (minus podatki).

Dodatkowo firma wprowadza program bonusowy, który będzie płacił twórcom od 5 do 20 dolarów za każdego nowego subskrybenta, który zapisze się od teraz do końca roku. Twórcy mogą zarobić do 10 tysięcy dolarów w bonusach. Nowy program premii jest obecny we wszystkich 27 rynkach, gdzie funkcja subskrypcji jest dostępna dla twórców. Przy okazji ta liczba również ma wzrosnąć. 

Zobacz też: Skyrim uruchomimy nawet na stole – właśnie powstaje niesamowita gra planszowa

Działanie to przypomina jednak nieco sposób, w jaki postępował Epic, który również dodał swoją opcję płatności wbrew Apple. I tu pojawia się pytanie: czy producent iPhone odważyłby się na wyrzucenie Facebooka z AppStore? Trzeba przyznać, że to byłby dość śmiały ruch ze względu na wciąż olbrzymią popularność serwisu. A przecież już wyrzucenie Fortnite wywołało sporą burzę. Z drugiej strony jest to bardzo odważna zagrywka także ze strony Facebooka, który również wiele ryzykuje. Jedno jest pewne: dalsze obserwowanie dalszych wydarzeń może być niezwykle interesujące.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy