ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft OneDrive

Nadciąga koniec wsparcia dla OneDrive przy starszych systemach Windows

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Już niedługo nastąpi koniec wsparcia dla OneDrive, ale mowa tutaj oczywiście o starszych wersjach systemu Windows. Jest jeszcze trochę czasu na to, by zadbać o swoje dane przechowywane w chmurze. Microsoft ogłosił właśnie, że zamierza „odciąć” starsze systemy Windows od OneDrive, ale dał odpowiednio dużo czasu użytkownikom na to, by ci się na to mogli przygotować.

Koniec wsparcia dla OneDrive dla Windows

Microsoft OneDrive

Usługi chmurowe stały się codziennością i korzystamy z nich bardzo często. Wśród najpopularniejszych usług tego typu można wymienić Dysk Google czy właśnie OneDrive od Microsoftu. Teraz firma z Redmond ogłosiła, że nie będzie dłużej wspierała tego rozwiązania dla swoich starszych systemów Windows. Ma to być spowodowane troską o bezpieczeństwo danych. W końcu mowa o systemach, które nie są już oficjalnie wspierane lub niedługo przestaną być. W tym przypadku mówimy o wersjach Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1.

Aplikacja OneDrive dla wyżej wymienionych systemów nie będzie aktualizowana od 1 stycznia 2022 roku. Po tej dacie będzie dalej można synchronizować dane z chmurą, ale niezbyt długo. Microsoft bowiem już 1 marca 2022 roku odetnie możliwość synchronizacji z OneDrive dla starszych systemów Windows. Dostęp do materiałów tam przechowywanych ma być z poziomu przeglądarki, a nie aplikacji. Osoby korzystające z biznesowej wersji aplikacji OneDrive od 1 stycznia 2022 roku będą miały trochę lepiej. Tutaj żywotność aplikacji ma być uzależniona od systemu.

Zobacz też: Jak zmienić wygląd menu w Windows 11?

Microsoft przypomniał przy okazji, że Windows 7 (w określonych przypadkach – program Extended Security Update) oraz Windows 8.1 mają być jeszcze wspierane do 10 stycznia 2023 roku. Wersja Windows 8 oficjalnie skończyła swój żywot 12 stycznia 2016 roku. Microsoft zachęca oczywiście do tego, by użytkownicy przenieśli się na nowsze wersje systemu – Windows 10 oraz ostatnio zaprezentowanego Windows 11.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy