ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme eco rating

realme dołącza do programu Eco Rating — ile punktów dostały telefony tej marki?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Realme poinformowało dziś, że dołączyła do programu Eco Rating. Dzięki temu konsumenci dowiedzą się, jaki wpływ na środowisko wywiera dany smartfon marki. Pierwsze ocenione modele to realme 8 5G oraz realme 8i.

Smartfony realme w Eco Rating

W ramach programu Eco Rating smartfony są oceniane pod kątem ich wpływu na środowisko. Czynniki brane pod uwagę to użytkowanie i utylizacja telefonów, ale również cały proces związany z ich produkcją oraz transportem. Za inicjatywę odpowiadają Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company i Vodafone. Efekt końcowy analizy smartfonów to etykiety z ocenami w 100-punktowej skali. Na ich podstawie konsumenci mogą sprawdzić, w jakim stopniu dany smartfon jest przyjazny środowisku.

Jak informowaliśmy w maju, wśród marek, których telefony są poddawane ocenie, znajdują się m.in. Oppo, Motorola, OnePlus, Huawei, Samsung czy Xiaomi. Teraz do tego grona dołącza realme. Model realme 8 5G otrzymał 76 punktów na 100 możliwych, a realme 8i – 80 punktów.

Czytaj także: Google Ads jako narzędzie cyberprzestępców

Jako branża mamy zobowiązania wobec lepszej przyszłości, a realme jako marka chce być transparentna i Eco Rating jest jednym z naszych kroków właśnie w tym kierunku. Oceny środowiskowe dla realme 8 5G oraz 8i, a także nasz wewnętrzny program zarządzania odpadami elektronicznymi zachęcający do bezpiecznego recyklingu, to zapowiedź wprowadzenia w przyszłości jeszcze bardziej ekologicznych produktów — mówi Madhav Sheth, wiceprezes realme oraz dyrektor zarządzający realme International Business Group. Jak dodaje, realme pracuje nad unikalnym smartfonem przyjaznym środowisku. Model ten ma szansę pojawić się wkrótce w Europie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy