Samsung Electronics zorganizował wczoraj Samsung Developer Conference 2021. Producent zdradził wiele nowości związanych z jego oprogramowaniem i usługami. Ulepszenia Bixby, Samsung Health, Samsung Knox i SmartThings zostały ogłoszone, ale być może najbardziej znaczącą nowością jest otwarcie Tizen OS także dla innych producentów telewizorów.

Tizen OS dla wszystkich telewizorów

Tizen OS dla wszystkich telewizorów

Producenci telewizorów będą teraz w stanie dodać Tizen OS do swoich inteligentnych telewizorów za pomocą usługi Samsung Tizen TV Platform Licensing przy minimalnych kosztach. Uzyskają oni również dostęp do brandingu Tizen oraz szansę na promowanie swoich produktów podczas ważnych wydarzeń zewnętrznych. Producenci telewizorów będą również czerpać korzyści z już ugruntowanej platformy, jaką jest Tizen, wraz z dostępem do wielu usług strumieniowania wideo i audio, w tym Apple Music, Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix, Prime Video, Spotify, YouTube, YouTube Kids i YouTube TV.

Zobacz też: Nasz Układ Słoneczny może być otoczony tunelem magnetycznym

Samsung nie jest pierwszym, który otwiera zastrzeżoną platformę dla innych marek. Dobrymi przykładami są tu LG i Roku, chociaż bardziej oczywistymi przykładami są Amazon Fire TV i Google Android TV. Jednak w tych ostatnich przypadkach mowa jest o systemach, które zostały stworzone domyślnie dla każdego. Oczywiście to oznacza, że Tizen OS będzie się musiał zmierzyć z bardzo bogatą konkurencją. Jednak ruch ten na pewno spopularyzuje platformę Samsunga, co może w przyszłości dodatkowo napędzić sprzedaż jego telewizorów, oraz zachęcić programistów do tworzenia nowych aplikacji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.